Աճուրդում վաճառվել է Ապրիլյանի հերոսների կողմից գործված «Տիեզերք» գորգը
Լոս Անջելեսում «Family Rescue Fund»-ի գալա ընթրիքի ժամանակ աճուրդում, որը կազմակերպել էին ամերիկահայերը Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի և Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնի տնօրեն Հայկուհի Մինասյանի նախաձեռնությամբ, 30 հազար դոլարով  վաճառվել է Մեգերյան Կարպետի «Տիեզերք» գորգը, որը գործվել էր ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների կողմից: Այս մասին հայտնում է Panorama.am-ը:
Երևանի պետական բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանի փոխանցմամբ՝ 3500 դոլարով վաճառվել է նաև ՀՀ ժողովրդական արտիստ  Ջիվան  Գասպարյանի դուդուկն ու 7500  դոլարով երգիչ Սերժ Թանկյանի կիթառը:
Նա նշեց, որ եղել են նաև նվիրատվություններ, հավաքված գումարն այժմ հաշվառման փուլում է, կազմում է ավելի քան 100-150 հազար դոլար:
Հավաքված գումարը, Շուշան Դանիելյանի խոսքով, ուղղվելու է Հայրենիքի պաշտպան վերականգնողական կենտրոնի դիմաց կառուցվող նոր ուսումնական շենքի շինարարությանը, որտեղ նաև ճաշարան է լինելու:

На аукционе продан ковер, сотканный героями Апрельской войны
На аукционе во время гала-ужина "Family Rescue Fund" в Лос-Анджелесе, организованном американскими армянами по инициативе ректора Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци Армена Мурадяна и директора Реабилитационного центра  защитника Отечества Айкуи Минасян, за 30 тыс. долларов был продан ковер "Космос" фабрики "Мегерян Карпет", сотканный героями Апрельской войны 2016 года, передает Panorama.am.
Как сообщила руководитель аппарата ЕГМУ Шушан Даниелян, за 3500 долларов ушел с молотка дудук народного артиста Армении Дживана Гаспаряна и за 7500 долларов – гитара рок-музыканта, солиста группы System of a Down Сержа Танкяна.
Она отметила также, что были сделаны пожертвования, собранные средства составляют свыше 100-150 тыс. долларов.
Собранные средства, как отметила Шушан Даниелян, будут направлены на строительство нового учебного здания напротив реабилитационного центра, где будет также столовая.