Աճուրդում վաճառվել է Ապրիլյանի հերոսների կողմից գործված «Տիեզերք» գորգը
Լոս Անջելեսում «Family Rescue Fund»-ի գալա ընթրիքի ժամանակ աճուրդում, որը կազմակերպել էին ամերիկահայերը Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի և Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնի տնօրեն Հայկուհի Մինասյանի նախաձեռնությամբ, 30 հազար դոլարով  վաճառվել է Մեգերյան Կարպետի «Տիեզերք» գորգը, որը գործվել էր ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների կողմից: Այս մասին հայտնում է Panorama.am-ը:
Երևանի պետական բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանի փոխանցմամբ՝ 3500 դոլարով վաճառվել է նաև ՀՀ ժողովրդական արտիստ  Ջիվան  Գասպարյանի դուդուկն ու 7500  դոլարով երգիչ Սերժ Թանկյանի կիթառը:
Նա նշեց, որ եղել են նաև նվիրատվություններ, հավաքված գումարն այժմ հաշվառման փուլում է, կազմում է ավելի քան 100-150 հազար դոլար:
Հավաքված գումարը, Շուշան Դանիելյանի խոսքով, ուղղվելու է Հայրենիքի պաշտպան վերականգնողական կենտրոնի դիմաց կառուցվող նոր ուսումնական շենքի շինարարությանը, որտեղ նաև ճաշարան է լինելու:

Rug Woven by April War Heroes Sells for $30,000 in Los Angeles Auction
The Megerian Armenian “Diezerk” rug, woven by heroic Armenian soldiers wounded during the 2016 April war, was successfully auctioned last night at the Family Rescue Fund Gala in Los Angeles to raise funds amounting to $30,000, Panorama.am reports.
The auction was organized by Armenian-Americans at the initiative of Yerevan State Medical University (YSMU) Rector Armen Muradyan and Director of Homeland Defender’s Rehabilitation Center Haykuhi Minasyan, YSMU Chief of Staff Shushan Danielyan told Panorama.am.
She said People’s Artist of Armenia Jivan Gasparyan's duduk and Serj Tankian's guitar were also sold for $3,500 and $7,500, respectively, at the auction.
Danielyan said donations were also made during the auction which raised more than $150,000.
According to her, all proceeds will go to the construction of the Homeland Defender’s Rehabilitation Center’s new educational building, which will also feature a cafeteria.