Գյումրիում քննարկվել է ընդհանուր էներգետիկ շուկայի ստեղծման հարցը. ՌԴ Դաշնային խորհրդի փոխնախագահ
Գյումրիում քննարկվել է ընդհանուր էներգետիկ շուկայի ստեղծման հարցը: Նոյեմբերի 6-ին Հայաստանի Ազգային ժողովի և Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջև Համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 32-րդ նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՌԴ Դաշնային խորհրդի փոխնախագահ Յուրի Վորոբյովը, փոխանցում է news.am-ը:
Ըստ նրա՝ սա իսկապես անչափ կարևոր հարց է: «Ինչ վերաբերում է ճանապարհային քարտեզին, ապա ԵԱՏՄ-ի համար միասնական էներգետիկ շուկան այս աշխատանքի ամենակարևոր ուղղություններից մեկն է: Այս ամբողջ աշխատանքը պետք է ավարտվի մինչև 2025 թվականը»,- ընդգծեց Վորոբյովը:
Նշենք, որ Հայաստանի Ազգային ժողովի և Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջև Համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հաջորդ նիստը տեղի է ունենալու մյուս տարվա հուլիսին Կրասնոյարսկում:

Creation of Common Energy Market Discussed in Gyumri
The issue of creating a common energy market was discussed in Gyumri, Russian Federation Council Deputy Speaker Yuri Vorobyov said Wednesday after the 32nd meeting of the Inter-Parliamentary Commission on Cooperation between the Armenian parliament and Russian Federal Assembly., News.am reports
According to him, this is indeed a very important issue.
"As for the roadmap, the single energy market is one of the most important areas of this work for the Eurasian Economic Union. All this work should be completed by 2025," he said.
The next meeting of the Inter-Parliamentary Commission on Cooperation between the Armenian parliament and Russian Federal Assembly will be held in Russia's Krasnoyarsk in July next year.