Փաշինյանը Բակո Սահակյանի հետ այցելել են Հայրենական Մեծ պատերազմի զոհերի հուշարձան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Արցախի նախագահի հետ Գորիսում հարգանքի տուրք է մատուցել Հայրենական Մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակին:
Նրանք ծաղիկներ են խոնարհել  Հայրենական Մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակին  նվիրված հուշարձանին, այնուհետև շրջեցին Գորիսում:
Հիշեցնենք, որ վարչապետն այսօր` նոյեմբերի 10-ին  Գորիսում շրջայց է  կատարում  Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանի, ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանի, Գորիսի քաղաքապետ  Առուշ Առուշանյաի հետ:
Նա ծանոթանաում է սուբվենցիոն և զարգացման այլ ծրագրերի կատարման ընթացքին:
Նշենք, որ երեկ Նիկոլ Փաշինյանը գտնվել է Արցախում: Նա մասնակցել է ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հարսանիքին:

Пашинян и Саакян в Горисе возложили цветы к памятнику жертвам Великой Отечественной войны
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Республики Арцах Бако Саакян в Горисе воздали дань уважения памяти жертв Великой Отечественной войны.
Они возложили цветы к памятнику жертвам Великой Отечественной войны, а затем провели обход по Горису.
Напомним, что премьер-министр Армении сегодня, 10 ноября, находится в Горисе с губернатором Сюникской области Унаном Погосяном, министром территориального управления и инфраструктуры Суреном Папикяном, мэром Гориса Арушом Арушаняном.
Он ознакомился с ходом субвенционных и других программ по развитию.
Отметим, что вчера премьер-министр Армении побывал в Арцахе, где присутствовал на свадьбе секретаря Совета национальной безопасности Армении Армена Григоряна.