Ռուսաստանը պատրաստ է նպաստել Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունների կարգավորմանը. Լավրով
Ռուսաստանը պատրաստ է նպաստել Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունների կարգավորմանը, ՀՀ ԱԳՆ Զոհրաբ Մնացականյանի հետ համատեղ ասուլիսում ասաց ՌԴ ԱԳՆ Սերգեյ Լավրովը, հայտնում է «Այսօր»-ը:
«Մենք ամեն կերպ նպաստում ենք նրան, որպեսզի ՀՀ և Թուրքիայի միջև հարաբերություններն առաջ գնան: Մենք պատրաստ ենք օգտագործել մեր հնարավորությունները, որպեսզի նպաստենք ՀՀ և Թուրքիայի հարաբերությունների կարգավորմանը, բայց դրա համար անհրաժեշտ է երկու երկրների կողմից հետաքրքրվածություն», - ասել է Լավրովը:
Նա ավելացրեց, որ Ռուսաստանը չի տեսնում հիմք ենթադրելու, որ այս երկրներից որևէ մեկը կարող է պատերազմ սկսել.
«Ցանկացած դեպքում, մեր քաղաքականությունն ուղղված է այստեղ խաղաղություն հաստատելուն, փոխշահավետ համագործակցություն ապահովելուն», - ասել է ՌԴ ԱԳ նախարարը:

Russia Ready to Use its Opportunities for Regulating Armenian-Turkish Relations: Lavrov
Russia is ready to promote regulation of relations between Armenia and Turkey, Russian foreign minister Sergey Lavrov stated today at the joint press conference with Armenia’s foreign minister Zohrab Mnatsakanyan, ''Aysor'' reports.
"We are trying in any way to promote the progress in the relations between Armenia and Turkey. We are ready to use our opportunities to promote the regulation of relations between the two countries but for it we need interest from both states," Lavrov said.
He added that Russia sees no grounds to suppose that any of the countries may start war.
"In any case, our policy is directed toward establishment of peace and ensuring mutually beneficial cooperation," Russian minister said.