Նոյեմբերի 12-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Արցախի Հանրապետության և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում իրավիճակին և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից անցկացվող դիտարկումներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Զրուցակիցները նշել են հակամարտության գոտում կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը։ Ընդգծվել է նաև հակամարտության կողմերի միջև վստահության ամրապնդման միջոցառումների իրականացման կարևորությունը՝ խաղաղ գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու նպատակով։

12 ноября министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, касающихся ситуации на линии соприкосновения вооруженных сил Республики Арцах и Азербайджана и мониторингов, проводимых офисом Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ.
Собеседники отметили необходимость поддержания стабильности в зоне конфликта. Была также подчеркнута важность реализации мер по укреплению доверия между сторонами конфликта, чтобы создать благоприятные условия для продвижения мирного процесса .