Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Հունաստանի դեսպանի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլային՝ մեր երկրում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Վրայլային՝ պաշտոնավարման ընթացքում ծավալած գործունեության և հայ-հունական բարեկամական հարաբերությունների առավել զարգացման ուղղված ջանքերի համար: Նա հաջողություններ է մաղթել դիվանագետին հետագա գործունեության մեջ:
Դեսպան Վրայլան նշել է, որ Հայաստանից մեկնում է ջերմ տպավորություններով ու հիշողություններով: «Ձեր երկիրը հրաշալի պայմաններ է ստեղծել իմ աշխատանքի համար: Հուսով եմ, որ կարողացել եմ իմ ներդրումն ունենալ մեր՝ արդեն իսկ գերազանց հարաբերություններում»,-նշել է դեսպանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսի՝ վերջերս Հայաստան կատարած պաշտոնական այցին՝ այն կարևոր համարելով երկկողմ հարաբերությունների խորացման տեսանկյունից:

President Armen Sarkissian received today the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic to the Republic of Armenia Nafsika Nancy Eva Vraila who is concluding her diplomatic mission in our country.
President Sarkissian expressed thanks to Ambassador Vraila for the activities carried out during her tenure and for the efforts aimed at the deepening of the Armenian-Greek friendly relations. He wished her every success in her future endeavors.
Ambassador Vraila noted that she was leaving Armenia with warm memories and impressions. “Your country created excellent conditions for my work here. I hope that was able to bring my contribution to our already excellent relations,” the Ambassador of Greece noted.
The parties referred also to the recent official visit of the President of Greece Prokopis Pavlopoulos to Armenia and stressed its importance from the viewpoint of deepening the bilateral relations.