Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Հունաստանի դեսպանի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլային՝ մեր երկրում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Վրայլային՝ պաշտոնավարման ընթացքում ծավալած գործունեության և հայ-հունական բարեկամական հարաբերությունների առավել զարգացման ուղղված ջանքերի համար: Նա հաջողություններ է մաղթել դիվանագետին հետագա գործունեության մեջ:
Դեսպան Վրայլան նշել է, որ Հայաստանից մեկնում է ջերմ տպավորություններով ու հիշողություններով: «Ձեր երկիրը հրաշալի պայմաններ է ստեղծել իմ աշխատանքի համար: Հուսով եմ, որ կարողացել եմ իմ ներդրումն ունենալ մեր՝ արդեն իսկ գերազանց հարաբերություններում»,-նշել է դեսպանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսի՝ վերջերս Հայաստան կատարած պաշտոնական այցին՝ այն կարևոր համարելով երկկողմ հարաբերությունների խորացման տեսանկյունից:

Президент Армен Саркисян принял посла Греции в Армении для прощальной встречи
Президент Республики Армен Саркисян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Греческой Республики и Республике Армения Нафсику Нанси Эву Врайлу в связи с завершением её дипломатической миссии в нашей стране.
Президент Саркисян выразил благодарность послу Врайле за её деятельность в ходе пребывания в должности и усилия, направленные на ещё большее развитие армяно-греческих отношений. Он пожелал успехов ей успехов в дальнейшей деятельности.
Посол Врайла отметила, что покидает Армению с тёплыми впечатлениями и воспоминаниями. «Ваша страна создала чудесные условия для моей работы. Надеюсь, что я смогла внести свой вклад в уже отличные отношения», - отметила посол.
Собеседники коснулись также недавнего официального визита в Республику Армения Президента Греции Прокописа Павлопулоса, подчеркнув его важность с точки зрения углубления двусторонних отношений.