Արցախցի մարզիկները մուայթայի եվրոպայի առաջնությունում գրավել են մրցանակային տեղեր
Նոյեմբերի 3-11-ը Մինսկում կայացած մուայթայի եվրոպայի առաջնությանը մասնակցել են նաև Արցախի մարտարվեստների ասոցիացիայի մարզիկներ, և գրավել մրցանակային տեղեր:
Այս  մասին «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ զրույցում   ասել  է Արցախի մարտարվեստների ասոցիացիայի նախագահ Գարեգին Աղաբալյանը՝ նշելով, որ    Արցախից   առաջնությանը  մասնակցել  է   5  մարզիկ:
Նրա  խոսքով՝    առաջնությանը  մասնակցել  են    26  երկրի   լավագույն  մարզիկները:
Գ.  Աղաբալյանն  ասել է  նաև, որ    առաջնությանն    արցախցի  մարզիկ    Վլադիսլավ Պետրոսյանը գրավել  է  2-րդ տեղ՝  արժանանալով   արծաթե  մեդալի,   իսկ   Հրայր  Հարությունյանը՝  3-րդ. վերջինս ստացել  է  բրոնզե  մեդալ։
«Մեր  մարզիկները  մասնակցելով  նման   մրցաշարերի   առաջին  հերթին  ձեռք  են  բերում   մասնագիտական  փորձ, հմտություն, որոնք  կիրառելու  են   հետագա   մրցաշարերի   ժամանակ»,-մասնավորապես  ասել  է   Գ. Աղաբալյանը:

Арцахские спортсмены заняли призовые места на чемпионате Европы по Муайтай
Спортсмены Ассоциации боевых искусств Арцаха приняли участие в чемпионате Европы по Муайтай, проходившем в Минске 3-11 ноября, и заняли призовые места.
Об этом в интервью корреспонденту "Арцахпресс" сообщил президент Ассоциации боевых искусств Арцаха Гарегин Агабалян, и отметил, что в чемпионате приняли участие 5 спортсменов из Арцаха.
По его словам, в чемпионате участвовали лучшие спортсмены из 26 стран.
Г. Агабалян также отметил, что спортсмен из Арцаха Владислав Петросян занял 2-ое место и получил серебряную медаль, а Грайр Арутюнян - 3 место, и был удостоен бронзовой медали.
"Участвуя в подобных турнирах, наши спортсмены в первую очередь приобретают профессиональный опыт и навыки, которые будут использоваться в будущих соревнованиях", - сказал Г. Агабалян.