Ընդդիմությունը չի անցել Բելառուսի նոր խորհրդարան
Բելառուսական ընդդիմության ոչ մի ներկայացուցիչ չի անցել Բելառուսի Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նոր կազմ: Այս մասին վկայում են երկրի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից:
Նոր խորհրդարան են անցել Բելառուսական հայրենասիրական կուսակցությունը, Աշխատանքի և արդարության հանրապետական կուսակցությունը, Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցությունը ներկայացնող պատգամավորները, ինչպես նաև «Բելայա Ռուս» հասարակական միավորման ներկայացուցիչները:
Բելառուսի խորհրդարանի ստորին պալատի ընտրությունները տեղի են ունեցել կիրակի՝ նոյեմբերի 17-ին: Ընտրություններին մասնակցությունը կազմել 77,22 տոկոս:

Not a single opposition candidate was elected.
Often described as "Europe's last dictator," Lukashenko has led the former Soviet state for 25 years. Two opposition candidates were elected in 2016 for the first time in 20 years, but this time around he banned them from standing.
Lukashenko insisted that votes in his country are fair and that voters could simply turf him out if they wish to at the next presidential election in 2020, when he plans to stand again.
All 110 Members of Parliament elected represent parties loyal to the president. The turnout was 77%, according to official data.