Սերժ Սարգսյանը մեկնել է Խորվաթիա՝ մասնակցելու ԵԺԿ համագումարին և գագաթնաժողովին
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ, Հայաստանի Հանրապետության 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Զագրեբ (Խորվաթիայի Հանրապետություն), որտեղ կմասնակցի նոյեմբերի 19-21-ը կայանալիք Եվրոպական Ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) համագումարին: ԵԺԿ համագումարին հրավիրված են 40 երկրից շուրջ 2000 մասնակիցներ,  ինչպես նաև ԵՄ ղեկավարության ներկայացուցիչներ, ոչ ԵՄ անդամ երկրների քաղաքական առաջնորդներ, եվրոպական կուսակցությունների ղեկավարներ:
Համագումարն ընտրելու է ԵԺԿ նոր նախագահ և նախագահություն:
Սերժ Սարգսյանը ելույթ կունենա համագումարում և նույն օրը՝ նոյեմբերի 20-ին, կմասնակցի նաև երեկոյան կայանալիք ԵԺԿ գագաթնաժողովին:
ՀՀԿ նախագահի այցի շրջանակներում նախատեսված են մի շարք աշխատանքային հանդիպումներ քույր-կուսակցությունների պատվիրակությունների հետ:

Серж Саргсян отправился в Хорватию для участия в съезде и саммите ЕНП
Председатель Республиканской партии Армении, 3-ий Президент Республики Армения Серж Саргсян сегодня с рабочим визитом отправился в Загреб (Республика Хорватия), где примет участие в проходящем 19-21 ноября съезде Европейской Народной партии (ЕНП). На съезд ЕНП приглашены около 2000 участников из 40 стран, а также представители руководства ЕС, политические лидеры не являющихся членами ЕС стран, руководители европейских партий.
На съезде будет избран новый председатель и президиум ЕНП.
Серж Саргсян на съезде 20 ноября выступит с речью и вечером того же дня примет участие также в саммите СНП.