ՀՀ խորհրդարանում կարող է ստեղծվել նոր հատուկ հանձնաժողով
Հայաստանի տարածքում ցամաքային ուղևորափոխադրումներ իրականացնող ընկերությունների, ինչպես նաև այդ գործունեության վերահսկողությունն իրականացնող մարմինների և կառույցների գործունեության հետազոտման համար Հայաստանի խորհրդարանում, պատգամավորների ¼ ձայների հաշվառմամբ, կստեղծվի  հատուկ խորհրդարանական հանձնաժողով։
Այս մասին Հայաստանի Ազգային ժողովի նիստում նոյեմբերի 19-ին ասաց խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանը։ Նա նաև տեղեկացրեց, որ այդ հանձնաժողովի անդամների թվի հարցը կքննարկվի դեկտեմբերի 3-ին, խորհրդարանական հերթական քառօրյայի ընթացքում։

В парламенте Армении может быть создана новая специальная комиссия
Для исследования деятельности компаний, осуществляющих сухопутные пассажирские перевозки на территории Армении, а также органов и структур, осуществляющих соответствующий контроль за данной деятельностью, в парламенте Армении, с учтем ¼ голосов депутатов, будет создана специальная парламентская комиссия.
Об этом на заседании Национального Собрания Армении заявил 19 декабря спикер парламента Армении Арарат Мирзоян. Он также сообщил, что вопрос о численности членов данной комиссии будет обсужден 3 декабря – в ходе очередной парламентской четырехдневки.