Դավիթ Տոնոյանն ու Անջեյ Կասպրշիկը քննարկել են Ադրբեջանի հետ սահմանին տիրող իրավիճակը
Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման ընթացքը, Արցախի ու Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող իրավիճակը: Զրուցակիցները քննարկել են նաև հակամարտության կարգավորման գործընթացում հումանիտար բնույթ կրող գործողությունները, ընդգծել այդ ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ջանքերի համադրման անհրաժեշտությունը:
Դավիթ Տոնոյանն ու Անջեյ Կասպրշիկը հերթական անգամ արձանագրել են շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին վստահության ամրապնդման մեխանիզմների ներդրման կարևորությունը:

Давид Тоноян и Анджей Каспшик обсудили ситуацию на границе Армении и Азербайджана
Министр обороны Армении Давид Тоноян принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика у себя в Ереване. Об этом сообщает Sputnik-Армения со ссылкой на пресс-службу министерства обороны Армении.
В ходе встречи стороны обсудили процесс урегулирования нагорно-карабахского конфликта, ситуацию на армяно-азербайджанской границе и в зоне карабахского конфликта. Тоноян и Каспшик также обсудили деятельность международных организаций в процессе урегулирования конфликта, подчеркнув необходимость усилий Минской группы ОБСЕ и Международного комитета Красного Креста.
Стороны также подтвердили важность внедрения механизмов укрепления доверия на линии соприкосновения вооруженных сил Карабаха и Азербайджана и на армяно-азербайджанской  границе.