Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ ԱԳՆ առընթեր դիվանագիտական դպրոցի մի խումբ ունկնդիրների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությանն առընթեր դիվանագիտական դպրոցի մի խումբ ունկնդիրների` հաստատության ռեկտոր Վահե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարը, ողջունելով երիտասարդ դիվանագետներին, կարևորել է նրանց այցելությունն Արցախ և գոհունակությամբ նշել, որ նման հետաքրքիր ու պահանջված հանդիպումները կրում են պարբերական բնույթ:
Հանդիպմանն արծարծվել են հանրապետության ներքին և արտաքին քաղաքականությանն ու տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող տարբեր հարցեր:

Artsakh President Met a Group of Students From the Diplomatic School Under the RA Foreign Ministry
On 21 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan met a group of students from the Diplomatic School under the foreign ministry of the Republic of Armenia at the head of its rector Vahe Gabrielyan.
Welcoming the young diplomats, the Head of the State underlined the importance of their visits to Artsakh, noting with satisfaction periodic nature of these interesting and expedient meetings.
Issues related to the domestic and foreign policy of the republic and regional processes were touched upon during the meeting.