Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ ԱԳՆ առընթեր դիվանագիտական դպրոցի մի խումբ ունկնդիրների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությանն առընթեր դիվանագիտական դպրոցի մի խումբ ունկնդիրների` հաստատության ռեկտոր Վահե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարը, ողջունելով երիտասարդ դիվանագետներին, կարևորել է նրանց այցելությունն Արցախ և գոհունակությամբ նշել, որ նման հետաքրքիր ու պահանջված հանդիպումները կրում են պարբերական բնույթ:
Հանդիպմանն արծարծվել են հանրապետության ներքին և արտաքին քաղաքականությանն ու տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող տարբեր հարցեր:

Президент Арцаха принял группу слушателей дипломатической школы МИД РА
Президент Республики Арцах Бако Саакян 21 ноября принял группу слушателей дипломатической школы Министерства иностранных дел Республики Армения во главе с ректором учреждения Ваге Габриеляном.
Приветствуя молодых дипломатов, глава государства подчеркнул важность их визитов в Арцах и с удовлетворением отметил, что подобные интересные и востребованные встречи носят регулярный характер.
На встрече были затронуты разные вопросы, касающиеся внутренней и внешней политики республики, региональных процессов.