Սերժ Սարգսյանը Զագրեբում մասնակցել է ԵԺԿ գագաթնաժողովին
Աշխատանքային այցով  Խորվաթիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀԿ նախագահ, ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը երեկ երեկոյան Զագրեբում  մասնակցել է Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) գագաթնաժողովին, որը վարել է ԵԺԿ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Տուսկը:
Գագաթնաժողովին մասնակցել են ԵՄ ղեկավարության ներկայացուցիչներ, ոչ ԵՄ անդամ երկրների քաղաքական առաջնորդներ, եվրոպական կուսակցությունների ղեկավարներ, Արևելյան գործընկերներ երկրներից ԵԺԿ-ին անդամակցող կուսակցությունները ներկայացնող պետությունների և կառավարությունների ղեկավարներ, ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի առաջնորդներ:
Գագաթնաժողովն ընթացել է գործընկերների միջև փակ աշխատանքային ձևաչափով:
ԵԺԿ համագումարի և գագաթնաժողովի շրջանակներում ՀՀԿ նախագահ, ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն առանձին շփումներ է ունեցել նաև մի շարք քույր կուսակցությունների պատվիրակությունների, Եվրոպական խորհրդարանի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների, պետությունների ղեկավարների հետ` քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

Серж Саргсян в Загребе принял участие в саммите ЕНП
Находящийся в Республике Хорватия председатель РПА, 3-ий президент РА Серж Саргсян вчера вечером в Загребе принял участие в саммите Европейской народной партии (ЕНП), который вел новоизбранный Председатель ЕНП Дональд Туск.
В саммите принимали участие представители руководства ЕС, политические лидеры не являющихся членами ЕС стран, руководители европейских партий, представляющие партии-члены ЕНП руководители государств и правительств из стран Восточного партнёрства, лидеры оппозиционных политических сил.
Саммит проходил между партнерами в закрытом рабочем формате.
В рамках съезда и саммита ЕНП председатель РПА, 3-ий президент РА Серж Саргсян имел отдельные контакты также с рядом делегаций сестринских партий, представителей руководящего состава Европейского парламента, руководителей государств, обсудил представляющие обоюдный интерес вопросы.