Նոյեմբերի 17-21-ը տեղի է ունեցել ադրբեջանցի և հայ լրագրողների խմբերի փոխանակում. ՀՀ ԱԳՆ
Նոյեմբերի 17-21-ը տեղի է ունեցել լրագրողների խմբերի փոխանակում: Այս մասին ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը` անդրադառնալով հայկական և ադրբեջանական մամուլում հայ լրագրողների Բաքու այցելության վերաբերյալ շրջանառվող լուրերին:
«Հայաստանի և Արցախի ԶԼՄ ներկայացուցիչներն այցել են Ադրբեջան, իսկ ադրբեջանական ԶԼՄ ներկայացուցիչները՝ Հայաստան և Արցախ:
Ծրագիրը նախապատրաստվել և կյանքի է կոչվել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի համակարգմամբ և Հայաստանի, Արցախի և Ադրբեջանի համապատասխան գերատեսչությունների ներգրավմամբ»,- նշել է մամուլի խոսնակը:

Media Representatives from Armenia and Artsakh Visited Azerbaijan: MFA Spokesperson
From November 17 to 21, exchange of Armenian and Azerbaijani journalists took place, Spokesperson of the Foreign Ministry of Armenia Anna Naghdalyan said in response to the question about the journalist exchange program.
''Media representatives from Armenia and Artsakh visited Azerbaijan, while media representatives from Azerbaijan visited Armenia and Artsakh.
The programme was prepared and implemented under the coordination of the Personal Representatives of the OSCE Chairperson-in-Office and with the involvement of the relevant agencies of Armenia, Artsakh and Azerbaijan'', the spokesperson said.