Նիկոլ Փաշինյանը և Բակո Սահակյանը հանդիպել են Արցախի նախագահական ընտրություններին իրենց թեկնածությունն առաջադրող գործիչների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպում են ունեցել Արցախի նախագահական ընտրություններին իրենց թեկնածությունն առաջադրել պատրաստվող գործիչների` «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության» ղեկավար, ԱՀ Ազգային ժողովի գործող նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, ԱՀ արտաքին գործերի գործող նախարար Մասիս Մայիլյանի, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՅԴ Արցախի ԿԿ-ի ներկայացուցիչ, ԱՀ Ազգային ժողովի «Դաշնակցություն» խմբակցության անդամ Դավիթ Իշխանյանը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Արցախում կայանալիք համապետական ընտրությունների կազմակերպմանը, առկա քաղաքական իրավիճակին: Վարչապետը հանգամանալից անդրադարձել է նաև ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացին, բանակաշինության ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Արցախում տեղի ունենալիք նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների ազատ, արդար, թափանցիկ և միջազգային չափանիշներին համապատասխան անցկացումը` ընդգծելով, որ ՀՀ կառավարությունն այդ գործում ամեն կերպ աջակցելու է Արցախի իշխանություններին:

Никол Пашинян и Бако Саакян встретились с выдвигающими на предстоящих в Арцахе президентских выборах свои кандидатуры деятелями
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Республики Арцах Бако Саакян провели встречу с деятелями, которые готовятся выдвинуть свои кандидатуры на предстоящих в Арцахе президентских выборах - председателем Демократической партии Арцаха, действующим спикером Национального Собрания Республики Арцах Ашотом Гуляном; действующим министром иностранных дел Республики Арцах Масисом Маиляном и председателем партии “Свободная Родина” Араиком Арутюняном. На встрече присутствовал также представитель ЦК АРФД Арцаха, депутат НС Арцаха от фракции “Дашнакцутюн” Давид Ишханян.
В ходе встречи были затронуты вопросы организации общегосударственных выборов в Арцахе и текущая политическая ситуация. Премьер-министр обстоятельно обратился к вопросу урегулирования карабахского конфликта, а также работы по армейскому строительству.
Никол Пашинян отметил важность проведения свободных, справедливых, прозрачных и соответствующих международным стандартам президентских и парламентских выборов в Арцахе в 2020 году, подчеркнув, что правительство Армении всячески будет поддерживать власти Арцаха в этом вопросе.