Վարչապետը ծանոթացել է Սիս գյուղի ճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքներին և ներկա գտնվել Ռանչպարի նորակառույց մանկապարտեզի բացման արարողությանը
Արարատի մարզի Սիս գյուղի 10-ամյա բնակիչ Սամվել Հովհաննիսյանի խնդրանքը ՀՀ վարչապետին՝ իրականություն է դարձել: Ամիսներ առաջ նա դիմել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ գյուղի գլխավոր ճանապարհն ասֆալտապատելու խնդրանքով: Այսօր արդեն Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Սիս՝ ծանոթացել կատարված աշխատանքներին:
Սիս համայնքի՝ Հ12 մարզային նշանակության 2,4 կմ երկարությամբ ավտոճանապարհի հիմանորոգման համար պետական բյուջեից հատկացվել է 153,6 մլն դրամ։
«Մենք հիմա ճանապարհ ունենք, հետո գյուղապետի հետ գյուղի բյուջեով մեր երազած գյուղն ենք ստեղծելու: Այս ճանապարհի հարցը բարձրացրեցի, որովհետև գլոբալ հարց էր գյուղի համար, դրա համար էլ դիմեցինք հարգելի պարոն Փաշինյանին ու տեսնում ենք արդյունքը: Ախր, այդ ճանապարհն այնքան մեծ խնդիր էր, գյուղացիները միշտ խոսում էին, ասում էին այդ մասին, ես էլ մեծերից սովորեցի: Հիմա այլևս ուրիշ բան չեմ խնդրելու վարչապետից, մնացածը մենք ենք անելու: Շատ պլաններ ունենք»,- նշել է 10-ամյա Սամվելը:
Այնուհետև վարչապետն այցելել է Արարատի մարզի Ռանչպար համայնք, որտեղ ներկա է գտնվել տեղի նորակառույց մանկապարտեզի բացման արարողությանը: Մանկապարտեզը կառուցվել է բարերար, ռուսաստանաբնակ Մամիկոն Կարապետյանի միջոցներով:
Ժամանակակից չափանիշներին համապատասխանող և ամբողջությամբ նոր գույքով համալրված կրթօջախի բացման արդյունքում համայնքում կստեղծվի 8 աշխատատեղ: Մանկապարտեզում կգործի 1 խումբ՝ 25-ից 28 երեխայով:

Пашинян ознакомился с работами по ремонту дороги села Сис
Просьба 10-летнего жителя села Сис Араратской области Самвела Ованнисяна премьер-министру Республики Армения стала реальностью. Несколько месяцев назад он обратился к премьер-министру Николу Пашиняну с просьбой асфальтировать главную дорогу села. Сегодня Никол Пашинян посетил село Сис, чтобы ознакомиться с проделанной работой.
На ремонт дороги общины Сис регионального значения длиной 2,4 км из государственного бюджета было выделено 153,6 млн драмов.
"У нас сейчас есть дорога, потом вместе с главой общины на средства бюджета села мы создадим деревню нашей мечты. Я поднял вопрос об этой дороге, потому что это была глобальная проблема для деревни, поэтому мы обратились к уважаемому г-ну Пашиняну, и сейчас видим результат. Ведь эта дорога была такой большой проблемой, жители деревни всегда говорили про нее, и я научился у взрослых. Теперь я больше ничего не буду просить у премьер-министра, мы сами сделаем все остальное. У нас много планов", - сказал 10-летний Самвел.
Затем премьер-министр посетил общину Ранчпар Араратской области, где принял участие в церемонии открытия нового детского сада. Детский сад построен на средства проживающего в РФ мецената Мамикона Карапетяна.
В результате открытия дошкольного учреждения, которое отвечает современным стандартам и оснащено новой мебелью, в общине будет создано 8 рабочих мест. В детском саду будет действовать одна группа с 25-28 воспитанниками.