ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի և Արցախի ԱԳ նախարարներին
Դեկտեմբերի 3-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի և Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներ՝ Զոհրաբ Մնացականյանին և Մասիս Մայիլյանին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում Հայաստանի և Արցախի համագործակցությանն առնչվող հարցերի՝ այդ համատեքստում կարևորելով նմանօրինակ պարբերական հանդիպումների անցկացումն ինչպես իրականացված համատեղ աշխատանքն ամփոփելու, այնպես էլ՝ հետագա անելիքները նախանշելու առումով:
Հանդիպման ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել ԼՂ կարգավորման գործընթացում առկա զարգացումների շուրջ:
Վարչապետն առանձնահատուկ կարևորել է Արցախի ժողովրդի կողմից ընտրված իշխանությունների ներգրավումը խաղաղ կարգավորման գործընթացում՝ որպես վերջինիս արդյունավետության բարձրացման գործուն միջոց:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Բրատիսլավայում կայանալիք ԵԱՀԿ 26-րդ նախարարական խորհրդաժողովի շրջանակում նախատեսվող միջոցառումներին և հանդիպումներին:

Nikol Pashinyan Received Foreign Ministers of Armenia and Artsakh
On December 3, Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan received Foreign Ministers of Armenia and Artsakh Zohrab Mnatsakanyan and Masis Mayilyan.
The interlocutors touched upon the issues of cooperation between Armenia and Artsakh in the process of peaceful settlement of the Karabakh conflict, emphasizing in this context the importance of holding such regular meetings to summarize the implemented joint work, as well as planning further steps.
Pashinyan particularly highlighted the involvement of the democratically elected leadership of Artsakh in the process of the peaceful settlement.
The sides also referred to events and meetings to be held in the sidelines of the 26th OSCE Ministerial Conference in Bratislava.