ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի և Արցախի ԱԳ նախարարներին
Դեկտեմբերի 3-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի և Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներ՝ Զոհրաբ Մնացականյանին և Մասիս Մայիլյանին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում Հայաստանի և Արցախի համագործակցությանն առնչվող հարցերի՝ այդ համատեքստում կարևորելով նմանօրինակ պարբերական հանդիպումների անցկացումն ինչպես իրականացված համատեղ աշխատանքն ամփոփելու, այնպես էլ՝ հետագա անելիքները նախանշելու առումով:
Հանդիպման ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել ԼՂ կարգավորման գործընթացում առկա զարգացումների շուրջ:
Վարչապետն առանձնահատուկ կարևորել է Արցախի ժողովրդի կողմից ընտրված իշխանությունների ներգրավումը խաղաղ կարգավորման գործընթացում՝ որպես վերջինիս արդյունավետության բարձրացման գործուն միջոց:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Բրատիսլավայում կայանալիք ԵԱՀԿ 26-րդ նախարարական խորհրդաժողովի շրջանակում նախատեսվող միջոցառումներին և հանդիպումներին:

Никол Пашинян принял глав МИД Армении и Арцаха
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян 3 декабря принял министров иностранных дел Армении и Арцаха Зограба Мнацаканяна и Масиса Маиляна.
Собеседники коснулись вопросов сотрудничества Армении и Арцаха в процессе мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта, подчеркнув в этом контексте важность проведения подобных регулярных встреч для подведения итогов реализованной совместной работы, а также планирования дальнейших шагов.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о текущих развитиях в процессе урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
Премьер-министр придал особую важность вовлечению избранных народом Арцаха властей в процесс мирного урегулирования в качестве действенного способа повышения его эффективности.
Были также затронуты предстоящие в рамках 26-го министерского саммита ОБСЕ в Братиславе мероприятия и встречи.