Նախագահը հյուրընկալել է «Silicon Mountains» համաժողովի մի խումբ մասնակիցների
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Երևանում անցկացված «Silicon Mountains» տեխնոլոգիական համաժողովի մի խումբ մասնակիցների՝ «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության նախագահ Երվանդ Զորյանին, «Մայքրոսոֆթ» ընկերության Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի արհեստական բանականության զարգացման ծրագրի ղեկավար Դմիտրի Տուրչինին և «Մայքրոսոֆթ» ընկերության՝ ԱՊՀ տարածքում հաճախորդների ծրագրի ղեկավար Աստղիկ Դալլաքյանին, Տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) գործատուների միության նախագահ Արմեն Բալդրյանին և միության գործադիր տնօրեն Էդուարդ Մուսայելյանին:
Նախագահը ողջունել է Երևանում նման տեխնոլոգիական համաժողով անցկացնելու նախաձեռնությունը: «Ժամանակն է, որ բոլորս համատեղենք մեր ջանքերը, քանի որ համախմբվելով ավելի մեծ արդյունքներ կարող ենք ունենալ և նպաստել տեխնոլոգիական ոլոտում մեր երկրի առաջընթացին»,- ընդգծել է նախագահը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ինչպես Հայաստանում գալիք տարի անցկացվելիք «Մտքերի հայկական գագաթնաժողովի», այնպես էլ նախագահական ATOM (Advanced Tomorrow) նախաձեռնության շրջանակում համագործակցության հնարավորություններին: Ներկայացնելով ATOM նախաձեռնության բաղադրիչները՝ նախագահը նշել է, որ ուրախ կլինեն այս հարթակում, ի թիվս համաշխարհային տեխնոլոգիական այլ առաջատար ընկերությունների, տեսնել նաև Microsoft ընկերությանը:

Президент Армении принял группу участников конференции "Silicon Mountains"
Президент Республики Армения Армен Саркисян 4 декабря принял группу участников проходившей в Ереване технологической конференции "Silicon Mountains": президента компании "Синопсис Армения" Ерванда Зоряна, руководителя программ развития искусственного интеллекта компании Microsoft по региону Центральной и Восточной Европы Дмитрия Турчина и руководителя клиентских программ компании Microsoft на территории СНГ Астхик Даллакян, председателя Союза работодателей сферы информационных и коммуникационных технологий Армена Балдряна и исполнительного директора Союза Эдуарда Мусаеляна.
Президент приветствовал проведение подобного технологического форума в Ереване. "Пришло время нам всем объединить наши усилия, поскольку, объединившись, можем достигнуть более значительных результатов и способствовать прогрессу нашей страны в технологической сфере", - подчеркнул президент РА.
На встрече речь шла как о предстоящем в будущем году в "Армянском саммите умов", так и о возможностях сотрудничества в рамках Президентской инициативы АТОМ (Advanced Tomorrow). Представляя компоненты инициативы АТОМ, Президент отметил, что будут рады видеть на этой площадке, в числе других передовых всемирных технологических компаний, также компанию Microsoft.