Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը Երևանում դիմավորել ցանկացողներին սպասում է հետաքրքիր ծրագիր, որը Երևանի քաղաքապետարանն իրականացնում է կառավարության աջակցությամբ։ Արդեն սկսվել են նախապատրաստական աշխատանքները: Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքից:
Տոնական գլխավոր միջոցառումների կազմակեպման ու անցկացման, քաղաքի ձևավորման և տեխնիկական մի շարք այլ հարցերի շուրջ քաղաքապետարանում հրավիրվել է աշխատանքային քննարկում: Հանդիպումը վարել են քաղաքապետի տեղակալներ Տիգրան Վիրաբյանն ու Սերգեյ Հարությունյանը: Քննարկմանը մասնակցել են քաղաքապետարանի համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարներ, տարբեր գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ:
«Գիտեք, որ այս տարի պետական բյուջեից բավական միջոցներ են հատկացվել Ամանորի միջոցառումների կազմակերպման համար: Սպասվում է հետաքրքիր ծրագիր: Այս օրերին ակտիվ ընթանում են նախապատրաստական աշխատանքներ, որոնք պետք է ժամանակին ավարտենք: Այս տարի սպասվում է նաև զբոսաշրջիկների զգալի հոսք»,-նշել է Տիգրան Վիրաբյանը:
Հաշվի առնելով, որ հիմնական միջոցառումները կլինեն Հանրապետության հրապարակում, քննարկվել են դեպի տոնածառ տանող կամրջի, սուրբծննդյան տոնավաճառի տաղավարների, շատրվանների հատվածում նոր ձևավորումների տեղադրման և անհրաժեշտ կոմունիկացիաների ապահովման վերաբերյալ մի շարք հարցեր: Կամրջի մոնտաժման ընթացքում կլինեն երթևեկության որոշակի փոփոխություններ, որի մասին հանրությունը լրացուցիչ կիրազեկվի:
«Միջոցառումներն այս տարի իրենց ձևաչափով լինելու են աննախադեպ: Սա բավական մեծ և պատասխանատու գործ է: Ծրագիրն իրականացվելու է մի շարք գերատեսչությունների համատեղ ուժերով: Այստեղ մեծ անելիք ունենք նաև մասնավոր հատվածի հետ»,- ընդգծել է Սերգեյ Հարությունյանը:
Միջոցառումների օրերին համապատասխան հատվածներում ոստիկանության, շտապբուժօգնության և համապատասխան այլ ծառայությունները կսահմանեն հերթապահություն:

Ожидается интересная программа для всех, кто решил встретить Новый год и Рождество в Ереване
Мэрия Еревана при содействии правительства подготовила интересную программу для всех, кто решил встретить Новый год и Рождество в столице. Подготовительные работы уже начались.
В ходе организованного в мэрии Еревана рабочего совещания были обсуждены вопросы по организации и проведению главных праздничных мероприятий. Совещание провели заместители мэра Тигран Вирабян и Сергей Арутюнян. В обсуждениях приняли участие руководители соответствующих подразделений мэрии, представители различных ведомств.
"В этом году из государственного бюджета было выделено достаточно средств для организации новогодних мероприятий. Ожидается интересная программа. В эти дни ведутся подготовительные работы, и мы должны закончить их вовремя. Ожидается также значительный рост потока туристов",-отметил Тигран Вирабян.
С учетом того, что основные мероприятия будут проходить на площади Республики были обсуждены вопросы сооружения моста, ведущего к елке, организации павильонов рождественской ярмарки, установки нового праздничного оформления на участке фонтанов и обеспечения необходимых коммуникаций. В ходе монтажа моста будут внесены изменения в организации дорожного движения, о чем будет сообщено дополнительно.
"Мероприятия в этом году по своему формату будут беспрецедентными. Это довольно большая и ответственная работа. Программа будет проводиться совместными усилиями ряда ведомств и в сотрудничестве с частным сектором", - отметил Сергей Арутюнян.
В дни мероприятий на соответствующих участках будут дежурить полиция, скорая помощь и другие соответствующие службы.