Վարչապետը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել Ավիշայ Քոենի և Վահագն Հայրապետյանի համերգին (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ներկա է գտնվել իսրայելցի ջազ կոնտրաբասահար, կոմպոզիտոր, երգիչ, գործիքավորող Ավիշայ Քոենի և դաշնակահար, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Վահագն Հայրապետյանի համերգին։
Համերգի շրջանակում հանրահայտ երաժիշտներին նվագակցել է Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի գլխավորությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանն ունկնդրել են ջազի ոլորտում անվանի երաժիշտների և Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կողմից ներկայացված դասական ջազային կատարումները։

Prime Minister Nikol Pashinyan and his spouse Anna Hakobyan attended a concert by Israeli bassist, composer, singer, instrumentalist Avishai Cohen and Artist Emeritus of Armenia, pianist Vahagn Hayrapetyan at Karen Demirtchian Sports and Concerts Complex.
The famous artists were accompanied by Armenia’s State Symphony Orchestra of Armenia (ASSO), led by ASSO Artistic Director, conductor Sergey Smbatyan. Nikol Pashinyan and Anna Hakobyan listened to classical jazz performances by renowned jazz musicians and State Symphony Orchestra of Armenia.
The concert was dedicated to the 75th anniversary of jazzman, composer, People’s Artist of the Republic of Armenia Levon Malkhasyan.