Վարչապետը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել Ավիշայ Քոենի և Վահագն Հայրապետյանի համերգին (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ներկա է գտնվել իսրայելցի ջազ կոնտրաբասահար, կոմպոզիտոր, երգիչ, գործիքավորող Ավիշայ Քոենի և դաշնակահար, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Վահագն Հայրապետյանի համերգին։
Համերգի շրջանակում հանրահայտ երաժիշտներին նվագակցել է Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի գլխավորությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանն ունկնդրել են ջազի ոլորտում անվանի երաժիշտների և Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կողմից ներկայացված դասական ջազային կատարումները։

Пашинян вместе с супругой присутствовал на концерте Авишая Коэна и Ваагна Айрапетяна (фотографии)
Премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна присутствовал на концерте израильского джазового контрабасиста, композитора, певца, аранжировщика Авишая Коэна и пианиста, Заслуженного деятеля искусства Республики Армения Ваагна Айрапетяна.
В рамках концерта известным музыкантам аккомпанировал Государственный симфонический оркестр Армении под руководством художественного руководителя и главного дирижера Сергея Смбатяна.
Никол Пашинян и Анна Акопян послушали классические джазовые исполнения известных джазовых музыкантов и Государственного симфонического оркестра Армении.
Концерт посвящен 75-летию известного джазмена, композитора, Народного артиста Республики Армения Левона Малхасяна.