Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչային և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հայաստանյան թիմի մի խումբ ներկայացուցիչների:
Նախագահ Սարգսյանը հյուրերին շնորհավորել է Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գործունեության 25-ամյակի առթիվ և գնահատելի համարել այն աշխատանքը, որը իրականացվում է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի թիմի կողմից:
«ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը լավ օրինակ է, թե ինչպես մարդիկ, համախմբվելով, միավորելով իրենց ուժերը, կարող են հասնել լավ արդյունքների,-նշել է նախագահը: -Ինչպես իր գործունեությամբ ապացուցել է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը, եթե կա կամք, եթե կա սեր, եթե կա կենտրոնացվածություն կոնկերտ խնդրի ուղղությամբ, հնարավոր է շատ բանի հասնել»:
Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչայը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին և նախագահի տիկին Նունե Սարգսյանին աջակցության համար՝ համաձայնելով, որ երեխաներն առողջ մեծանալու համար առաջին հերթին սիրո ու հոգատարության կարիք ունեն: «Մեր աշխատանքն ուղղված է դրան: Մենք կարևորում ենք երեխաների կրթությունը, սոցիալական պաշտպանությունը, առողջությունը և փորձում ենք հնարավորինս աջակցել թե՛ կառավարությանը, թե՛ ծնողներին՝ երեխաների համար անհրաժեշտ խնամք ու հավասար պայմաններ ապահովելու համար»,-նշել է նա:
Նա ընդգծել է, որ Հայաստանում 25-ամյա գործունեության ընթացքում լավ արդյունքներ են արձանագրել, բայց կարևորել է նաև ներկայի և ապագայի համար արդյունավետ ծրագրերի իրականացումը:
Նախագահ Սարգսյանն իր և նախագահական ինստիտուտի անունից պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ին՝ իր առաքելությունը հաջողությամբ իրականացնելու գործում:

President Armen Sarkissian hosted UNICEF Representative in Armenia Tanja Radocaj and a group of representatives of the UNICEF Armenia team, the Presidential Office told.
President Sarkissian congratulated the guests on the 25th anniversary of operation of UNICEF in Armenia and appreciated the work done by the team.
"UNICEF is a good example on how people, by uniting their efforts, can achieve good results", the Armenian President said. "As UNICEF approved with its activity – if there is a will, love, concentration on a concrete issue, a lot is possible to achieve".
UNICEF Representative in Armenia Tanja Radocaj thanked the President and his spouse Nouneh Sarkissian for the support and agreed that children first of all need love and care for growing up healthy. "Our work is directed for this purpose. We attach importance to the children’s education, social protection, healthcare and are trying to assist both the government and the parents as much as possible to provide necessary care and equal conditions to the kids", she said.
Tanja Radocaj stated that during these 25 years they recorded good results, but also highlighted implementing effective programs for the present and the future.
On behalf of the presidential institution and personally himself President Armen Sarkissian expressed readiness to assist UNICEF to successfully fulfill its mission.