Ռուսաստան-ԱՄՆ հարաբերություններում դրական տեղաշարժեր չկան. Պեսկով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ կարևոր իրադարձություն է դարձել, սակայն առայժմ ստիպված չենք խոսել երկու երկրների հարաբերություններում դրական տեղաշարժերի մասին: Այս մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Անկասկած, դա կարևոր պահ է, բուն փաստը, որ ռուսաստանցի նախարարին ընդունել է ԱՄՆ նախագահը՝ կարևոր պահ է»,- ասել է նա՝ մեկնաբանելով երեքշաբթի Վաշինգտոնում կայացած հանդիպումը:
«Այլ հարց է, որ առայժմ ստիպված չենք խոսել մեր երկկողմ հարաբերություններում որևէ դրական տեղաշարժի մասին: Բայց այսպիսի շփումները կարևոր են»,- հավելել է Պեսկովը:

Talks between Russia and the US in Washington did not lead to a breakthrough in bilateral relations, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said on Wednesday, ''TASS'' reports.
"The fact that the Russian minister was received by the US president is an important moment. Another thing is that so far we do not have to talk about any positive changes in our bilateral relations. But such contacts are important," Peskov said.
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov on Tuesday held talks with his US counterpart Mike Pompeo and US President Donald Trump in Washington.