Մինսկում հանդիպել են Հայաստանի և Բելառուսի քննչական կոմիտեների նախագահները
Մինսկում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեների նախագահների աշխատանքային հանդիպումը:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Հանդիպման ընթացքում  ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը շնորհակալություն է  հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել երկու գերատեսչությունների  սերտ համագործակցության կարևորությունը:
Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ  Իվան Նոսկևիչը ջերմորեն ողջունել է Հայաստանի քննչական կոմիտեի նախագահի  գլխավորած պատվիրակությանը՝ նշելով, որ  պետական սահմանները հատող հանցավորության դեմ պայքարում պետք է կիրառվեն համարժեք և համակարգված միջոցառումներ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ և ձեռք բերել մի շարք պայմանավորվածություններ:
Հանցավորության դեմ պայքարի արդեն իսկ առկա մեխանիզմների կատարելագործման և նոր մեխանիզմների մշակման նպատակով կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել՝  իրավական օգնություն ցուցաբերելու և փորձի փոխանակման հարցում:

Armenia and Belarus Investigative Committee Chairmen Met in Minsk
The chairmen of the Investigative Committees of Armenia and Belarus held a working meeting in Minsk, as reported the Department of Information and Public Relations of the Investigative Committee of Armenia.
During the meeting, Chairman of the Investigative Committee of Armenia Hayk Grigoryan expressed gratitude for the cordial reception and underscored the importance of close cooperation between the Committees.
Chairman of the Investigative Committee of Belarus Ivan Noskeyevich cordially greeted the delegation led by the chairman of the Investigative Committee of Armenia and stated that adequate and coordinated actions need to be applied in the fight against cross-border crime.
The parties also expressed willingness to provide legal assistance and exchange experience in order to improve the existing mechanisms and develop new mechanisms for the fight against crime.