Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 13-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղ և անցկացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված գյուղում իրականացվող աշխատանքներին: Երկրի ղեկավարը համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Մեծ շեն գյուղ, որտեղ ծանոթացել է համայնքում կատարվող ճանապարհաշինարարական աշխատանքների ընթացքին:
Մարտակերտի շրջան այցի ընթացքում Նախագահն այցելել է նաև Թալիշ, Մեծ շեն և Մատաղիս գյուղերի դպրոցներ, հանդիպել ուսուցչական կազմերի ու աշակերտների հետ: Հանդիպումների ժամանակ քննարկվել են դպրոցներում առկա խնդիրներին և միջնակարգ կրթությանը վերաբերող հարցեր:
Այնուհետև Նախագահն այցելել է հանրապետության հյուսիս-արևելյան շրջանում տեղակայված Պաշտպանության բանակի զորամասերից մեկի նոր զորանոց և ծանոթացել այնտեղ զինծառայողների համար ստեղծված սոցիալ-կենցաղային պայմաններին:

13 декабря Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Талиш Мартакертского района и провел рабочее совещание, посвященное проводимым в селе работам. Глава государства дал соответствующие указания и поручения руководителям компетентных органов по их надлежащему выполнению.
В тот же день Бако Саакян посетил село Мец Шен, где ознакомился с ходом проводимых в общине дорожно-строительных работ.
В ходе визита в Мартакертский район Президент посетил также школы в селах Талиш, Мец Шен и Матагис, встретился с учительским составом и учениками. На встречах были обсуждены вопросы, касающиеся существующих в школах проблем и среднего образования.
Затем Президент посетил новую казарму одной из воинских частей, расположенных на северо-востоке республики, и ознакомился с социально-бытовыми условиями, созданными там для военнослужащих.