Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 13-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղ և անցկացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված գյուղում իրականացվող աշխատանքներին: Երկրի ղեկավարը համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Մեծ շեն գյուղ, որտեղ ծանոթացել է համայնքում կատարվող ճանապարհաշինարարական աշխատանքների ընթացքին:
Մարտակերտի շրջան այցի ընթացքում Նախագահն այցելել է նաև Թալիշ, Մեծ շեն և Մատաղիս գյուղերի դպրոցներ, հանդիպել ուսուցչական կազմերի ու աշակերտների հետ: Հանդիպումների ժամանակ քննարկվել են դպրոցներում առկա խնդիրներին և միջնակարգ կրթությանը վերաբերող հարցեր:
Այնուհետև Նախագահն այցելել է հանրապետության հյուսիս-արևելյան շրջանում տեղակայված Պաշտպանության բանակի զորամասերից մեկի նոր զորանոց և ծանոթացել այնտեղ զինծառայողների համար ստեղծված սոցիալ-կենցաղային պայմաններին:

On 13 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Talish village of the Martakert region and convened there a working consultation devoted to the activities being carried out in thevillage. The Head of the State gave corresponding instructions and assignments to the heads of appropriate structures for proper implementation of the activities.
The same day Bako Sahakyan visited the village of Mets Shen and got acquainted with the process of road construction activities in the community.
During the visit to the Martakert region the President attended the schools of Talish, Mets Shen and Mataghis and met with the teaching staffs and pupils. Issues related to the problems the schools faced and secondary education were on the agenda of the meetings.
The President subsequently visited the new barrack of one of the Defense Army military units located in the north-eastern region of the republic and became acquainted with the social and living conditions created there for the servicemen.