Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ուղերձ է հղել ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին:
«Ցանկանում եմ խորին երախտագիտությունս հայտնել Ձեզ և Ձեր գործընկերներին՝ արդարության համար պայքարին նվիրվածության և այն ջանքերի համար, որ ներդրեցիք այս հոկտեմբերին Ներկայացուցիչների պալատում Հայոց ցեղասպանության ճանաչման բանաձևի ընդունման համար:
Բարձր եմ գնահատում նաև Սենատի որոշումը, որը հզոր քայլ է՝ ուղղված ապագայի ոճրագործությունների և մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելմանը:
Ողջ աշխարհի հայության անունից Ձեզ եմ փոխանցում ամենաջերմ զգացմունքներն ու խորին երախտագիտությունը:
Համոզված եմ, որ Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև հետագա համագործակցության զարգացումը համահունչ կլինի երկու երկրների երկարաժամկետ շահերին»,-ասվում է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում:

От имени всех армян президент Армении поблагодарил США
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил послание спикеру Палаты представителей США Нэнси Пелоси. Об этом сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА.
"Хотел бы выразить глубокую благодарность Вам и Вашим коллегам за их приверженность борьбе за справедливость и за усилия, которые Вы предприняли в октябре этого года для принятия резолюции о Геноциде армян в Палате представителей.
Я также высоко ценю решение Сената, которое является мощным шагом на пути предотвращения будущих зверств и преступлений против человечности.
От имени всех армян всего мира я передаю Вам мои самые теплые чувства и самую глубокую благодарность.
Уверен, что развитие дальнейшего сотрудничества между Арменией и США будет соответствовать долгосрочным интересам двух стран", - говорится в послании президента Саркисяна.