Շնորհակալ եմ ձեր ոգու ուժի համար. նախագահ Սարգսյանը հյուրընկալել է ՀՀ հաշմանդամային սպորտի ֆեդերացիայի անդամներին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է ՀՀ հաշմանդամային սպորտի ֆեդերացիայի անդամներին՝ ֆեդերացիայի նախագահ Սարգիս Ստեփանյանի գլխավորությամբ։ Ֆեդերացիայի ներկայացուցիչներն օրերս Լեհաստանում տեղի ունեցած բազկամարտի՝ հաշմանդամություն ունեցող մարզիկների աշխարհի առաջնությունից վերադարձել են 5 ոսկե, 5 արծաթե, 1 բրոնզե մեդալներով:
Սարգիս Ստեփանյանը շնորհակալություն է հայտնել Հանրապետության նախագահին՝ մշտական ուշադրության ու աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու հարցում ցուցաբերած աջակցության համար։ Նա ներկայացրել է ֆեդերացիայի գործունեությունը, առաջիկա անելիքներն ու ծրագրերը:
«Մեր ֆեդերացիայի ամենակարևոր առաքելությունն է համախմբվել առողջ գաղափարի շուրջ, ամուր լինել, չհանձնվել և օրինակ ծառայել մյուսներին,- ասել է ՀՀ հաշմանդամային սպորտի ֆեդերացիայի նախագահը: -Ուզում ենք շնորհակալություն հայտնել Ձեզ՝ մեզ աջակցելու և հաշմանդամային սպորտի կողքին կանգնելու համար: Այսօր այս արդյունքներն ունենք Ձեր աջակցության շնորհիվ»:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է մարզիկներին նման արդյունքներով հայրենիք վերադառնալու համար՝ ընդգծելով, որ հաղթանակած մարզիկներն իրենց օրինակով ուղենիշ և ոգեշնչման աղբյուր են դառնում այլոց համար:
«Շնորհավորում եմ ձեր ոգու ուժի համար: Սպորտում հաղթում են մարդիկ, որոնք ուժեղ են նախ և առաջ իրենց ոգով: Վստահ եմ, որ ձեզ համար շատ կարևոր է տեխնիկական, հոգեբանական վիճակը և ոգու ամրությունը, այնպես որ ամո՛ւր եղեք,- ասել է նախագահ Սարգսյանը: -Հիացած եմ ձեր բոլորի կամքով: Երբեմն շատ հեշտ է հիասթափվել, ընկնել ծայրահեղության մեջ: Աստված ձեզնից յուրաքանչյուրին կյանք է տվել, և եթե ինչ-որ բան այնպես չէ, դա դեռ ոչինչ չի նշանակում»,-ասել է Արմեն Սարգսյանը:
Օրինակ բերելով աշխարհահռչակ ֆիզիկոս Սթիվեն Հոքինգին՝ նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ չնայած նա շարժվելու, խոսելու հետ կապված լուրջ խնդիրներ ուներ, կարողացել է ամբողջ աշխարհին զարմացնել իր կամքի ուժով և կյանքի հանդեպ ունեցած սիրով:
«Ամենակարևորը ոգու ամրությունն է: Ոչ մի հիվանդություն, ոչ մի հաշմանդամություն չի կարող ձեր կամքը կոտրել, եթե ինքներդ չկոտրվեք, և որևէ ֆիզիկական թերություն կամ հաշմանդամություն չի կարող պատճառ լինել, որ դուք ակտիվ չլինեք ձեր կյանքում»,-ասել է նախագահը՝ մարզիկներին մաղթելով հաջողություններ և նորանոր ձեռքբերումներ:

President Sarkissian Hosted Members of the Armenian National Federation of Disabled Sports
President Armen Sarkissian hosted members of the RA National Federation of Disabled Sports headed by the President of the Federation Sargys Stepanian.
Recently, representatives of the Federation participated at the World Cup on Armwrestling for disabled athletes in Poland and returned home with 5 gold medals, 5 silver medals, and 1 bronze medal.
Sargys Stepanian thanked the President of Armenia for his constant attention and assistance in the team’s participation to the World Cup. He spoke about the activities of the Federation, forthcoming plans and projects.
“The most important mission of our Federation is to unite around a healthy idea, to be strong, never surrender and set an example for others,” the President of the RA Federation of Disabled Sports said. “We would like to thank you for your assistance and for standing by the disabled sports. Today we have these results because of you.”
President Sarkissian congratulated the athletes on the results they came back to the Fatherland with and underscored that the victorious athletes set an example and become a source of inspiration for others.
“I thank you for your strong spirit. Winners in sports are the individuals who are first and foremost strong in spirit. I am confident that the technical and psychological state is very important for you as well as strong spirit, so be strong,” President Sarkissian said. “I am amazed with your willpower. Sometimes it is very easy to despair, to go to extremes. God gave you all life, and if something is not right, it doesn’t mean anything,” Armen Sarkissian added.
The President brought the example of the world-famous physicist Stephen Hawking and noted that even though he had problems with mobility and speech, he was able to amaze the entire world with his willpower and passion for life.
“Strong spirit is the most important thing. No illness, no disability can break your willpower, if you don’t break down, no physical disability or incapacity can make you inactive in your life,” the President said. He wished the athletes success and new achievements.