Մեր ուժը լինելու է հակառակորդի համար ավելի մահաբեր. Տոնոյան
2019 թվականը բավականին հաջողված էր բոլոր առումներով: Այս մասին տարին ամփոփող Կառավարության հրապարակած տեսանյութում ասել է ՀՀ Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
«Անցյալ տարին բավականին հաջողված էր բոլոր առումներով, մասնավորապես` մենք կյանքի կոչեցինք շատ կարևոր սննդի կազմակերպման ոլորտը: Զինծառայողներին մատուցվում է բարձր որակի, սննդարար և բազմատեսակ սնունդ: Մեր զինծառայողները վաստակել են լավագույնն  ունենալու իրավունքը և մենք քայլ առ քայլ գնում ենք այդ խնդրի կատարմանը:
Անցնող տարին նշանավորվել է նաև նոր սպառազինությունների  ձեռքբերմամբ:Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը, հայոց բանակը համալրվեց նորագույն ռազմական տեխնիկայով, սպառազինության զինատեսակներով: Մեր զինված ուժերը օրեցօր հզորանալու են, մեր ուժը լինելու է հակառակորդի համար ավելի մահաբեր»,- ասել է Տոնոյանը:

Наша сила станет еще смертоноснее для противника: министр обороны Армении
2019 года удался со всех точек зрения. Как передает News.am, об этом в видеоматериале, опубликованном правительством по итогам года, заявил министр обороны Армении Давид Тоноян.
"Уходящий год удался со всех точек зрения. В частности, мы претворили в жизнь важнейшую сферу организации питания. Военнослужащих обеспечивают качественным и разнообразным питанием. Наши военнослужащие заслужили право на все самое лучшее, и мы шаг за шагом идем по пути реализации этой задачи", - отметил он.
По словам министра, уходящий ход ознаменовался также приобретением новых вооружений.
"Вооруженные силы Армении, армянская армия пополнились ними видами военной техники, вооружений. Наши Вооруженные силы день ото дня будут становиться все сильнее и сильнее, наша сила станет еще смертоноснее для противника", - отметил он.