Նախիջևանյան ուղղությամբ դիրքերի ամրապնդման Ադրբեջանի փորձերը հաջողությամբ չեն պսակվել. Դավթյան
Թուրքիայի օգնությամբ նախիջևանյան ուղղությամբ ամրապնդման Ադրբեջանի փորձերը հաջողությամբ չեն պսակվել: Այս մասին դեկտեմբերի 26-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը, փոխանցում է News.am-ը:
Նրա խոսքով՝ հայկական կողմը 30-40 տոկոսով ավելի շատ գերիշխող բարձունքներ ունի, և վերջին ամիսներին մեծ աշխատանք է տարվել հենակետային սարքավորումների և ճանապարհաշինության ուղղությամբ, ինչը թույլ է տալիս էապես ժամանակ տնտեսել զորքերի վերաբաշխման համար:
«Դիրքերի վատացում տեղի չի ունեցել: Որոշակի բարելավումը մարտավարական բնույթ է կրել: Ադրբեջանը շատ ջանքեր է գործադրում Թուրքիայի հետ այդ ուղղությամբ ամրապնդվելու համար: Մենք դրան արդյունավետորեն հակազդում ենք»,- նշեց Արտակ Դավթյանը:

Azerbaijan's Efforts to Strengthen Positions in the Nakhichevan Direction, Haven't Been Successful
Azerbaijan's efforts to strengthen in the Nakhichevan direction, and with Turkey's help, have not been successful. Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces, Artak Davtyan, stated this at a December 26 press conference, News.am reports.
According to him, the Armenian side has more dominant heights by 30-40%, and in recent months a great deal of work has been done toward base equipment and road construction, which allows saving considerable time for troop redistribution.
"There was no deterioration of [military] positions; some improvement was of a tactical nature," Davtyan added. "Azerbaijan is making a lot of efforts with Turkey to strengthen in that direction. We are effectively counteracting it."