Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
«Հարգելի Նիկոլ Վլադիմիրի
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
Մենք բարձր ենք գնահատում Հայաստանի հետ հարաբերությունները, որոնք հիմնված են բարեկամության և հոգևոր մտերմության դարավոր ավանդույթների վրա: Ակնկալում եմ, որ հաջորդ տարի մենք կշարունակենք համատեղ աշխատանքը ռուս-հայկական դաշնակցային կապերի և ամենատարբեր ոլորտներում կառուցողական համագործակցության, ինչպես նաև եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում փոխգործակցության զարգացման ուղղությամբ: Դա, իհարկե, համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների հիմնարար շահերին:
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր ընտանիքին և մերձավորներին քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություն, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Путин поздравил Пашиняна с Новым годом и Рождеством
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил поздравительное послание премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну по случаю Нового года и Рождества. В послании, в частности, говорится:
“Уважаемый Никол Владимирович,
Сердечно поздравляю Вас по случаю Нового года и Рождества.
Высоко ценим отношения с Арменией, основывающиеся на многовековых традициях дружбы и духовной близости. Рассчитываю, что в наступающем году мы продолжим совместную работу по развитию российско-армянских союзнических связей и конструктивного сотрудничества в самых различных областях, а также взаимодействия в рамках евразийских интеграционных процессов. Это, несомненно, отвечает коренным интересам наших братских народов.
Желаю Вам, Вашим родным и близким крепкого здоровья, счастья и успехов, а всем гражданам Армении – мира и благополучия”.