Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ և Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի հետ այցելել է մարտական հենակետ (լուսանկարներ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ տիկին Աննա Հակոբյանն Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի, Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի եւ Տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ այցելել է պետական սահմանի պահպանության տեղամաս ու մարտական դիրք: Նիկոլ Փաշինյանը նախ ծանոթացել է ԶՈւ-երի համակարգում կիրառվող արդիականացված հրամանատարաշտաբային տեխնիկական միջոցներին։ Այնուհետև վարչապետը հանդիպել է մարտական դիրքում ծառայությունն անցկացնող զինվորների և հրամանատարների հետ, շրջայց կատարել մարտական հենակետում և ծանոթացել առաջնագծում առկա վիճակին, ծառայության անցկացման, ինչպես նաև զինվորների կենցաղային պայմաններին:
Նիկոլ Փաշինյանը խրախուսել է ծառայության ընթացքում անձնվիրությամբ և խիզախությամբ աչքի ընկած մի խումբ սպաների եւ զինվորների։ Վարչապետը եւ տիկին Հակոբյանը զինվորներին են հանձնել նվերներ եւ մաղթել բարի ու անվտանգ ծառայություն եւ առողջություն։
Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է Հայոց բանակի բոլոր զինծառայողներին գալիք տոների կապակցությամբ, հղել բարեմաղթանքներ և շնորհակալություն հայտնել անձնվեր ծառայության համար:

Никол Пашинян вместе с супругой и Католикосом Всех Армян посетил боевые позиции (фотографии)
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и госпожа Анна Акопян по случаю праздников Нового года и Святого Рождества в сопровождении Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, Его Святейшества Гарегина Второго, министра обороны Давида Тонояна и министра территориального управления и инфраструктур Сурена Папикяна посетили расположенную на государственной границе Республики Армения оборонительную часть и боевые позиции. Затем премьер-министр встретился с проходящими на боевых позициях службу солдатами и командирами, обошёл расположение боевого опорного пункта и ознакомился с ведением службы, а также с бытовыми условиями солдат.
Никол Пашинян вручил поощрительные подарки группе офицеров и солдат, которые отличились в ходе несения службы, проявив самоотверженность и мужество. Премьер-министр и госпожа Акопян вручили подарки солдатам и пожелали им безопасной службы и здоровья.
Глава правительства поздравил всех военнослужащих армянской армии с наступающими праздниками, высказал добрые пожелания и поблагодарил за самоотверженную службу.
Премьер-министр также посетил одну из воинских частей министерства обороны, ознакомился с созданными для солдат условиями, а также новой системой питания. Никол Пашинян обошел столовую воинской части, ознакомился с меню. Военнослужащие выразили удовлетворение новой системой питания и подчеркнули, что она в позитивном ключе значительно отличается от старой системы.