Ամանորի գիշերը սահմանին կրակոցներ քիչ են եղել. Արծրուն Հովհաննիսյան
Հայ-ադրբեջանական սահմանին Ամանորի գիշերը համեմատաբար հանգիստ է եղել, կրակոցներ քիչ են եղել։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 1-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքով՝ պատահարներ չեն գրանցվել. «Մենք էլ գրեթե պատասխան կրակ չենք բացել, որովհետև հանգիստ վիճակ է եղել»։
Պաշտպանության բանակի մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանն էլ, իր հերթին, NEWS.am-ի հետ զրույցում նշել է, որ շփման գծում վիճակը հանգիստ է. «Իրավիճակը հանգիստ է եղել։ Պաշտպանության բանակի առաջատար ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առաջադրված խնդիրները»։

It Was Relatively Calm at Border with Azerbaijan on New Year's Eve: Artsrun Hovhannisyan
New Year's Eve was relatively quiet on the Armenian-Azerbaijani border, there were few shootings, Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan said in an interview with NEWS.am.
According to him, no incidents were recorded. "We virtually didn't open fire in response because it was calm," he added.
Artsakh Republic Defense Army Spokesman Senor Hasratyan in his turn in an interview with News.am said that the situation at the line of contact with Azerbaijan is calm. "The situation has been calm," he said. "The vanguard units of the Defense Army continue to carry out their tasks confidently."