Բակո Սահակյանը ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցերի շուրջ խորհրդակցություն է հրավիրել
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 5-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ Հանրապետության օրենսդիր և գործադիր մարմինների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։ Քննարկվել են երկրի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է տոնական օրերին հանրապետության բնականոն կենսագործունեության ապահովումը։ Նախագահն ընդգծել է, որ սահմաններում իրավիճակն ամբողջովին վերահսկվում է, և Պաշտպանության բանակը վստահորեն իրականացնում է իր առաքելությունը։
Անդրադառնալով Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող իրադարձություններին՝ Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ պաշտոնական Ստեփանակերտը շահագրգռված է տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանմամբ և բոլոր վիճահարույց հարցերը խաղաղ ճանապարհով հանգուցալուծմամբ։
Նախագահը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ: Խորհրդակցությանը մանակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха провел совещание по ряду вопросов внутренней и внешней политики
5 января президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание с представителями исполнительной и законодательной властей, посвященное ряду вопросов внутренней и внешней политики.
Глава государства отметил важность обеспечения естественной жизнедеятельности республики в праздничные дни. Президент подчеркнул, что ситуация на границах республики полностью контролируется, и Армия обороны уверенно осуществляет свою миссию.
Касаясь происходящих на Ближнем Востоке событий, Бако Саакян отметил, что официальный Степанакерт заинтересован в сохранении мира и стабильности в регионе и разрешении всех вопросов мирным путем.
Президент дал соответствующие поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов. В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, госминистр Григорий Мартиросян, другие должностные лица.