Անգելա Մերկելը հունվարի 11-ին կայցելի Մոսկվա
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով հունվարի 11-ին աշխատանքային այց կկատարի Մոսկվա: Քննարկվելու է Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակը: Այս մասին տեղեկացնում է  РИА Новости-ն՝ հղում կատարելով ՌԴ նախագահի մամուլի ծառայությանը:
«Հունվարի 11-ին Վլադիմիր Պուտինի հրավերով Գերմանիայի դաշնային կանցլեր Անգելա Մերկելն աշխատանքային այցով կժամանի Ռուսաստան: Բանակցությունների շրջանակներում ծրագրվում է քննարկել միջազգային օրակարգի կարևորագույն հարցերը, այդ թվում՝ իրավիճակը Լիբիայում, Սիրիայում, ինչպես նաև լարվածության սրացումը Մերձավոր Արևելքում՝ հունվարի 3-ին Բաղդադի օդանավակայանում տեղի ունեցած ամերիկյան ավիահարվածի հետևանքով»,-ասված է ՌԴ նախագահի մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Angela Merkel to Visit Russia On January 11
The Kremlin has announced that German Chancellor Angela Merkel has accepted an invitation from Russian President Vladimir Putin to visit Russia on January 11, RFERL reports.
Putin's press service said that Putin and Merkel would discuss the crisis in Middle East that has been growing since a U.S. drone attack on January 3 killed the leader of Iran's Quds Force, Qasem Soleimani.
The Kremlin said the two leaders also plan to discuss the situations in Syria, Libya, and Ukraine.
A statement from Merkel's office confirmed that the German chancellor planned to visit Russia on January 11 to meet with Putin in Moscow.