Անգելա Մերկելը հունվարի 11-ին կայցելի Մոսկվա
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով հունվարի 11-ին աշխատանքային այց կկատարի Մոսկվա: Քննարկվելու է Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակը: Այս մասին տեղեկացնում է  РИА Новости-ն՝ հղում կատարելով ՌԴ նախագահի մամուլի ծառայությանը:
«Հունվարի 11-ին Վլադիմիր Պուտինի հրավերով Գերմանիայի դաշնային կանցլեր Անգելա Մերկելն աշխատանքային այցով կժամանի Ռուսաստան: Բանակցությունների շրջանակներում ծրագրվում է քննարկել միջազգային օրակարգի կարևորագույն հարցերը, այդ թվում՝ իրավիճակը Լիբիայում, Սիրիայում, ինչպես նաև լարվածության սրացումը Մերձավոր Արևելքում՝ հունվարի 3-ին Բաղդադի օդանավակայանում տեղի ունեցած ամերիկյան ավիահարվածի հետևանքով»,-ասված է ՌԴ նախագահի մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Ангела Меркель 11-ого января поедет в Москву
Канцлер Германии Ангела Меркель по приглашению президента РФ Владимира Путина посетит Россию с рабочим визитом, в ходе переговоров планируется обсудить в Москве эскалацию напряженности на Ближнем Востоке в результате авиаудара США по аэропорту Багдада, сообщает пресс-служба президента, передает РИА Новости.
"11 января по приглашению Владимира Путина Федеральный канцлер Германии Ангела Меркель посетит Россию с рабочим визитом", - говорится в сообщении.
В ходе переговоров планируется обсудить в Москве эскалацию напряженности на Ближнем Востоке в результате авиаудара США по аэропорту Багдада.
"В ходе переговоров имеется в виду обсудить актуальные темы международной повестки дня, в том числе ситуацию в Сирии, Ливии, эскалацию напряженности на Ближнем Востоке в результате американского авиаудара по аэропорту Багдада 3 января", - добавляется в сообщении.