Հրապարակել են Իրաքում ԱՄՆ-ի ռազմական օբյեկտների հրթիռակոծման տեսագրությունը
Իրանի հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է Իրաքում ամերիկյան ռազմաբազաները հրթիռակոծելու մասին: Նշվում է, որ «Նահատակ Սուլեյմանի» անվանումը ստացած ակցիան իրանական կողմի պատասխանն է հունվարի 3-ին Իրաքում ամերիկյան հատուկ գործողության արդյունքում իրանցի զորահրամանատար Զասեմ Սուլեյմանիի սպանության:
Հաղորդվում է, որ ամերիկյան ռազմական օբյեկտների ուղղությամբ արձակվել է առնվազն «երկիր-երկրի» դասի 30 հրթիռ:
Նշենք, որ համացանցում հայտնվել է Իրանի տարածքից Իրաքում ամերիկյան ռազմական օբյեկտների հրթիռակոծման ենթադրյալ տեսագրությունը:

Опубликованы кадры ракетного удара по авиабазе США в Ираке (видео)
Иранский Корпус стражей революции заявил, что ракетный удар по авиабазе в Ираке нанес он. Как передает Tvzvezda.ru, в Сети появилось видео момента, на котором запечатлены несколько светящихся точек в небе и слышен шум за кадром.
Как сообщают местные источники, удар по военной базе Айн Аль-Ассада в Ираке нанесен баллистическими ракетами. Известно, что было выпущено по меньшей мере 30 снарядов класса «земля-земля».
Иранский Корпус стражей революции назвал операцию Martyr Soleimani ("Мученик Сулеймани"), подразумевая, что она является ответом на убийство иракского генерала Касема Сулеймани, погибшего 3 января в результате авиаудара США по близлежащему району к аэропорту Багдада.