Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 9-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին:
«Մեծարգո՛ Լևոն Հակոբի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ձեր ծննդյան 75-ամյակի կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում Դուք մեծ ավանդ եք ունեցել Հայաստանի և Արցախի կայացման, զարգացման ու զորացման գործում:
Դուք անձնվիրաբար ծառայել եք հայրենիքին, եղել եք հարազատ ժողովրդի կողքին, պայքարել եք նրա նվիրական իղձերի իրականացման, ազատության ու անկախության համար, Ձեր անգնահատելի մասնակցությունն եք բերել Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժմանը և ազատամարտի կազմակերպմանը:
Այս հիշարժան օրը մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն ու ամենայն բարիք Ձեզ և Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

On 9 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to first President of the Republic of Armenia Levon Ter-Petrosyan.
"Respected Mr. Ter-Petrosyan,
On behalf of the Artsakh people, authorities and myself personally I extend my cordial congratulations to You on Your 75th birthday anniversary.
In the high and responsible position of the Republic of Armenia's first president You have had a great contribution to the establishment, development and strengthening of Armenia and Artsakh.
You have devotedly served the homeland, been by your native people, fought for the realization of their cherished desires, their freedom and independence, brought your invaluable contribution to the Artsakh national liberation movement and organization of the liberation war.
On this memorable day I wish robust health, happiness and all the best to You and all Your relatives and friends".