«Թավազուն» տնտեսական խորհուրդը մտադիր է Երևանում ներկայացուցչություն բացել
Արաբական Միացյալ Էմիրություններ աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է էմիրաթական «Թավազուն» տնտեսական խորհրդի գործադիր տնօրեն Թարեք Աբդուլ Ռահիմ ալ Հոսանի հետ:
«Թավազուն» տնտեսական խորհուրդը հիմնադրվել է 1992 թվականին Աբու Դաբիում և գործունեություն է ծավալում հիմնականում ռազմարդյունաբերական ոլորտի ժամանակակից տեխնոլոգիական ու նորարարական լուծումների ուղղությամբ:
Նախագահ Սարգսյանը և «Թավազուն»-ի գործադիր տնօրենը շարունակել են իրենց նախկին հանդիպումներին սկսված քննարկումները համագործակցության համար հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտների և խորհրդի պատվիրակության հայաստանյան այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շուրջ:
Խորհրդի գործադիր տնօրենը նշել է, որ ակնկալում են գործնական, արագ, երկարատև ու արդյունավետ համագործակցություն և մտադիր են առաջիկայում Երևանում բացել խորհրդի ներկայացուցչություն:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև նորագույն տեխնոլոգիաների, ստարտափերի, կրթական, գիտահետազոտական ոլորտներում փոխգործակցության հնարավորություններին, մասնավորապես, նախագահական ATOM (Advanced Tomorrow) նախաձեռնության շրջանակում համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:

Армен Саркисян в ОАЭ встретился с Исполнительным директором экономического совета "Тавазун"
В рамках рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с Исполнительным директором экономического совета "Тавазун" Тареком Абдулом Рахимом аль Хосаном.
Экономический совет "Тавазун" основан в 1992 году в Абу-Даби и осуществляет деятельность в основном в направлении современных технологических и инновационных решений военно-промышленной сферы.
Президент Саркисян и Исполнительный директор "Тавазун" продолжили начатые во время их предыдущих встреч обсуждения представляющих взаимный интерес для сотрудничества отраслей и договорённостей, достигнутых в ходе визита делегации Совета в Армению.
Исполнительный директор Совета отметил, что ожидает практического, быстрого, длительного и результативного сотрудничества и намерен вскоре открыть в Ереване представительство Совета.
Собеседники коснулись также возможностей взаимодействия в сферах новейших технологий, стартапов, научных исследований, в частности, реализации совместных проектов в рамках Президентской инициативы АТОМ (Advanced Tomorrow).