Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Միխայիլ Միշուստինին՝ ՌԴ վարչապետ նշանակվելու առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Միխայիլ Միշուստինին՝ Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը վճռականորեն տրամադրված է ակտիվ համագործակցության Ռուսաստանի Դաշնության նոր կառավարության հետ՝ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով գործընկերության հետագա ամրապնդման համար, այդ թվում՝ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում ինտեգրման խորացման ուղղությամբ:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք հարստացնել հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցության օրակարգը և նոր ազդակ հաղորդել մեր բազմակողմ համագործակցությանը՝ հիմնված մեր երկրների ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամության վրա:
Հարգելի Միխայիլ Վլադիմիրի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ պատասխանատու պետական պաշտոնում, իսկ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Nikol Pashinyan Congratulates Mikhail Mishustin on Being Appointed Prime Minister of Russia
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Mikhail Mishustin on his appointment to the office of Prime Minister of Russia. The congratulatory message reads:
Please accept my sincere congratulations on your being appointed Prime Minister of the Russian Federation.
The Government of the Republic of Armenia is firmly determined to actively cooperate with the new government of the Russian Federation in a bid to enhance our interaction in both bilateral and multilateral formats, including the Eurasian integration process.
I am confident that with mutual efforts we will be able to enrich the agenda of the Armenian-Russian allied partnership and give fresh impetus to our multilateral cooperation based on the centuries-old friendship between our two peoples.
Dear Mikhail Vladimirovich,
I wish you robust health, wellbeing and every success in your new public position of high responsibility, as well as peace and prosperity - to the brotherly people of Russia.”