Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Միխայիլ Միշուստինին՝ ՌԴ վարչապետ նշանակվելու առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Միխայիլ Միշուստինին՝ Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը վճռականորեն տրամադրված է ակտիվ համագործակցության Ռուսաստանի Դաշնության նոր կառավարության հետ՝ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով գործընկերության հետագա ամրապնդման համար, այդ թվում՝ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում ինտեգրման խորացման ուղղությամբ:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք հարստացնել հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցության օրակարգը և նոր ազդակ հաղորդել մեր բազմակողմ համագործակցությանը՝ հիմնված մեր երկրների ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամության վրա:
Հարգելի Միխայիլ Վլադիմիրի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ պատասխանատու պետական պաշտոնում, իսկ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Михаилу Мишустину
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание Михаилу Мишустину по случаю назначения на должность председателя правительства Российской Федерации. В послании, в частности, говорится:
Примите мои искренние поздравления по случаю Вашего назначения на пост председателя правительства Российской Федерации.
Правительство Республики Армения твердо настроено на активное сотрудничество с новым правительством Российской Федерации для дальнейшего укрепления партнерства в двустороннем и многостороннем форматах, в том числе в русле углубления интеграции в рамках Евразийского экономического союза.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем обогатить повестку армяно-российского союзнического взаимодействия и придать новый импульс нашему многоплановому сотрудничеству, основанному на многовековой дружбе между народами наших стран.
Желаю Вам, уважаемый Михаил Владимирович, крепкого здоровья, благополучия и успехов на ответственном государственном посту, а братскому народу России – мира и процветания".