Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 16-ին՝ ժամը 22:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը փակ են բեռնատարների, դժվարանցանելի՝  մյուս ավտոմեքենաների համար:
Սյունիքի մարզի Քաջարան-Կապան-Գորիս ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Սևան քաղաքներում, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին, Կոտայքի մարզի Չարենցավան և Հրազդան, Սյունիքի մարզի Գորիս, Կապան, Քաջարան, Տավուշի մարզի Իջևան, Դիլիջան, Նոյեմբերյան քաղաքներում, Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի տարածաշրջաններում, Լոռու մարզում, բացի Սպիտակ քաղաքից, տեղում է ձյուն:

Министерство по ЧС РА сообщает, что 16-го января по положению на 22:00 часов в Армении есть труднопроходимые автодороги.
Варденяцский перевал и автодорога Сотк-Карвачар для грузовиков закрыты, а для остальных автомобилей - труднопроходимы.
На автодорогe Каджаран-Капан-Горис Сюникского марза местами наблюдается гололедица.
В городах Гавар, Севан Гегаркуникского марза, на автодороге Сотк-Карвачар, в городах Чаренцаван и Раздан Котайкского, регионах Апаран и Арагац Арагацотнского, в Лорийском марзе (за исключением города Спитак), городах Горис, Капан, Каджаран Сюникского, Иджеван, Дилижан, Ноемберян Тавушского марза идет снег.