Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 16-ին՝ ժամը 22:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը փակ են բեռնատարների, դժվարանցանելի՝  մյուս ավտոմեքենաների համար:
Սյունիքի մարզի Քաջարան-Կապան-Գորիս ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Սևան քաղաքներում, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին, Կոտայքի մարզի Չարենցավան և Հրազդան, Սյունիքի մարզի Գորիս, Կապան, Քաջարան, Տավուշի մարզի Իջևան, Դիլիջան, Նոյեմբերյան քաղաքներում, Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի տարածաշրջաններում, Լոռու մարզում, բացի Սպիտակ քաղաքից, տեղում է ձյուն:

Some Roads in Armenia Are Closed and Difficult to Pass
According to the Ministry of ES of RA on January 16 by 22:00 some roads in Armenia are closed and difficult to pass.
Vardenyats Pass and Sotk-Karvachar roadway are closed for trucks and difficult to pass for other vehicles.
Black ice is formed in some places on Kajaran-Kapan-Goris roadway of Syunik Province.
It is snowing in Gavar, Sevan towns of Gegharkunik Province, on Sotk-Karvachar roadway, in Charentsavan and Hrazdan towns of Kotayk Province, in Aparan and Aragats regions of Aragatsotn Province, in Lori Province (except Spitak town), in Goris, Kapan, Kajaran towns of Syunik Province and in Ijevan, Dilijan, Noyemberyan towns of Tavush Province.