Մերկելը հունվարի 24-ին կժամանի Թուրքիա
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը հունվարի 24-ին աշխատանքային այցով կժամանի Թուրքիա, որտեղ Ստամբուլում բանակցություններ կանցկացնի երկրի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ էրդողանի հետ: ՏԱՍՍ գործակալության փոխանցմամբ՝ այս մասին հունվարի 17-ին Բեռլինում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է Գերմանիայի նախարարների կաբինետի պաշտոնական ներկայացուցիչ Շտեֆեն Զայբերտը:
«(Հունվարի 23-ին) Դավոսի (համաժողովին) մասնակցելուց հետո կանցլերը կմեկնի Ստամբուլ: Ուրբաթ օրն այնտեղ բանակցություններ կկայանան նախագահ էրդողանի հետ»,-ասել է նա:
Դրանց արդյունքների շուրջ պլանավորված է երկու ղեկավարների մամուլի ասուլիսը:
Մերկելը գերմանա-թուրքական առևտրական պալատի հրավերով նաև հանդիպում կունենա գործարար շրջանների ներկայացուցիչների հետ:

Меркель посетит Турцию
Канцлер Германии Ангела Меркель посетит 24 января с рабочим визитом Турцию, где в Стамбуле проведет переговоры с президентом страны Тайипом Эрдоганом. Об этом сообщил в пятницу на брифинге в Берлине официальный представитель кабмина ФРГ Штеффен Зайберт, передает ТАСС
"По завершении участия [в форуме] в Давосе [23 января] канцлер отправится в Стамбул. В пятницу там состоятся переговоры с президентом Эрдоганом", - сказал он. По итогам запланирована пресс-конференция обоих лидеров.
Меркель также встретится с представителями деловых кругов по приглашению Германо-турецкой торговой палаты и вместе с Эрдоганом примет участие в открытии кампуса Германо-турецкого университета.