Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել Գեորգի Կուտոյանի անժամանակ և ողբերգական մահվան կապակցությամբ
ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել ՀՀ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի անժամանակ և ողբերգական մահվան կապակցությամբ:
«Խորապես ցնցված եմ Գեորգի Կուտոյանի ողբերգական մահվան գույժից: Խոսքերն անզոր են արտահայտելու այն մեծ ողբերգությունը, որը ոչ միայն Գեորգի Կուտոյանի՝ անդառնալի և չափազանց ցավալի կորուստ կրած ընտանիքինն է, այլև բոլոր նրանցը, ովքեր երբևէ ճանաչել են մարդկային և մասնագիտական բարձր որակներ ունեցող, բարեկիրթ և պարկեշտ երիտասարդին և պետական պաշտոնյային:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Գեորգի Կուտոյանի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին, նրանց համար այս ծանր պահին` կիսում մեծ վիշտն ու կսկիծը: Թող Աստված լույսի և խաղաղության մեջ պահի Գեորգիի հոգին և մխիթարություն ու սփոփանք պարգևի նրա ընտանիքին:
Գեորգի Կուտոյանի հետ կատարվածի քննության ընթացքը, նկատի առնելով նաև պետության մեջ նախկինում նրա զբաղեցրած դիրքը, պետք է լինի մեր հասարակության ակնդետ ուշադրության և հսկողության ներքո», - ասված է ցավակցական տեքստում:

Серж Саргсян высказал соболезнования в связи с безвременной и трагической кончиной Георгия Кутояна
3-ий президент РА Серж Саргсян высказал соболезнования в связи с безвременной и трагической кончиной бывшего директора СНБ РА Георгия Кутояна.
"Глубоко потрясен скорбной вестью о трагической кончине Георгия Кутояна. Слова бессильны выразить то большое горе, которое постигло не только понесшую невосполнимую и чрезвычайно скорбную утрату семью Георгия Кутояна, но также всех, кто когда-либо знал этого обладающего высокими человеческими и профессиональными качествами, благопристойного и порядочного молодого человека и государственного чиновника.
Выражаю глубокие соболезнования семье, родным, близким Георгия Кутояна в этот тяжелый для них час, разделяю огромную скорбь и боль. Да упокоит Господь в свете и мире душу Георгия и дарует утешение его семье.
Ход расследования происшедшего с Георгием Кутояном, учитывая также ранее занимаемую им в государстве роль, должно находиться под пристальным вниманием и контролем нашей общественности", - говорится в тексте соболезнования.