Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել Գեորգի Կուտոյանի անժամանակ և ողբերգական մահվան կապակցությամբ
ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել ՀՀ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի անժամանակ և ողբերգական մահվան կապակցությամբ:
«Խորապես ցնցված եմ Գեորգի Կուտոյանի ողբերգական մահվան գույժից: Խոսքերն անզոր են արտահայտելու այն մեծ ողբերգությունը, որը ոչ միայն Գեորգի Կուտոյանի՝ անդառնալի և չափազանց ցավալի կորուստ կրած ընտանիքինն է, այլև բոլոր նրանցը, ովքեր երբևէ ճանաչել են մարդկային և մասնագիտական բարձր որակներ ունեցող, բարեկիրթ և պարկեշտ երիտասարդին և պետական պաշտոնյային:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Գեորգի Կուտոյանի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին, նրանց համար այս ծանր պահին` կիսում մեծ վիշտն ու կսկիծը: Թող Աստված լույսի և խաղաղության մեջ պահի Գեորգիի հոգին և մխիթարություն ու սփոփանք պարգևի նրա ընտանիքին:
Գեորգի Կուտոյանի հետ կատարվածի քննության ընթացքը, նկատի առնելով նաև պետության մեջ նախկինում նրա զբաղեցրած դիրքը, պետք է լինի մեր հասարակության ակնդետ ուշադրության և հսկողության ներքո», - ասված է ցավակցական տեքստում:

Serzh Sargsyan Extends Condolences on Untimely and Tragic Demise of Georgi Kutoyan
Third President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan offered condolences on the untimely and tragic passing of former Director of RA National Security Service Georgi Kutoyan.
"I was deeply shocked to learn of the tragic demise of Georgi Kutoyan. Words are incapable of expressing the great tragedy that affects not only the family of Georgi Kutoyan, who suffered an irreparable and bitter loss, but also all those who have ever known him as a man of high qualities and professionalism, a civilized young man and a meritorious state official.
I express my deepest condolences to Georgi Kutoyan’s family, relatives and friends. At this difficult time of mourning, I share in their grief and sorrow.
May God keep Georgi’s soul in light and peace, and give his family comfort and consolation.
Given the high public position that Georgi Kutoyan held in his lifetime, the criminal probe into the case should be under the public’s close attention and control."