ԱԺ պատգամավորներն ադրբեջանցի երգչի պահվածքի առնչությամբ նամակ կհղեն Գերմանիայի Բունդեսթագ
ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորները նամակ կհղեն Գերմանիայի Բունդեսթագ՝ հայ երգչուհի Ռուզան Մանթաշյանի ելույթը Դրեզդենում ադրբեջանցի երգչի քսենոֆոբիկ պահանջով կասեցնելու առնչությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հունվարի 21-ին Ազգային ժողովում հայտնել է «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Արթուր Մանուկյանը:
«Semper Opernball փառատոնը կասեցրել է երգչուհի Ռուզան Մանթաշյանի ելույթը՝ ադրբեջանցի տենոր Յուսիֆ Էյվազովի պահանջով, որը երգչուհի Աննա Նետրեպկոյի ամուսինն է, Ռուզան Մանթաշյանի հայազգի լինելու պատճառով: Մենք՝ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի և երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովը, պատրաստել ենք մի նամակ, որը կուզենայինք, որ հնարավորինս շատ պատգամավորներ ստորագրեին: Նամակն ուղղված է Բունդեսթագին, որպեսզի նրանց ուշադրությունը հրավիրենք Դրեզդենում կատարվող քսենոֆոբիկ դրսևորումների վրա»,- ասել է Մանուկյանը:

Депутаты НС РА направят письмо в Бундестаг Германии в связи с поведением азербайджанского певца
Депутаты НС РА направят письмо в бундестаг Германии в связи с ксенофобским требованием азербайджанского певца отмены выступления армянской певицы Рузан Манташян в Дрездене.
Как передает Арменпресс, об этом 21 января в Национальном собрании сказал член фракции ''Мой шаг'' Артур Манукян.
Фестиваль ''Semper Opernball'' по требованию азербайджанского тенора Юсифа Эйвазова, мужа певицы Анны Нетрепко, отменил выступление певицы Рузан Манташян, из-за того, что Рузан Манташян армянка. Мы, члены постоянной комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи, подготовили письмо, и хотели бы, чтобы как можно больше депутатов подписалось бы под ним. Письмо адресовано бундестагу для привлечения внимания к проявлению ксенофобии в Дрездене'', - сказал Манукян.