Թրամփը հայտարարել է, որ իր փաստաբանները «կտոր-կտոր են արել» դեմոկրատների փաստարկները
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ իր փաստաբանները «կտոր-կտոր են արել» դեմոկրատների փաստաթղթերը, որոնցում պահանջվում էր իմպիչմենտի հոդվածներով դատապարտել և պաշտոնից հեռացնել իրեն: Այս մասին հաղորդում է «Голос Америки»-ն:
Մեկ օր անց, երբ Թրամփի փաստաբաններն, ի աջակցություն ԱՄն նախագահի, սկսել են փաստարկներ ներկայացնել Սենատում տեղի ունեցող դատավարության ժամանակ, Թրամփը գրել է Թվիթերում. «Կեղծված իմպիչմենտ. դա խոշորամասշտաբ միջամտություն է ընտրությունների ընթացքին, որի նմանը չի եղել պատմության մեջ»:
Նա անվանել է դեմոկրատների գլխավոր մեղադրողին՝ կոնգրեսական Ադամ Շիֆին, «կոռումպացված քաղաքական գործիչ և, ամենայն հավանականությամբ, շատ հիվանդ մարդ»:

Трамп заявил, что его адвокаты ''разорвали в клочья'' аргументы демократов в Сенате
Президент США Дональд Трамп заявил в воскресенье, что его адвокаты ''разорвали в клочья'' аргументы демократов, требующих осудить его по статьям импичмента и отстранить от должности, передает "Голос Америки".
Через день после того, как его адвокаты начали представлять аргументы в защиту президента в ходе разбирательства в Сенате, Трамп написал в ''Твиттере'': ''Сфабрикованный импичмент – это крупномасштабное вмешательство в ход выборов, подобного которому не было в истории''.
Он атаковал главного обвинителя демократов, конгрессмена Адама Шиффа, назвав его ''коррумпированным политиком и, вероятно, очень больным человеком''.