ԱԳ նախարարը և Իրանի նորանշանակ դեսպանն անդրադարձել են տարածաշրջանային և միջազգային հրատապ հարցերի
Փետրվարի 3-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ընդունեց Իրանի նորանշանակ դեսպան Աբբաս Բադաշխան Զոհուրիին՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
Նախարար Մնացականյանը շնորհավորեց Աբբաս Բադաշխան Զոհուրիին՝ պատասխանատու առաքելությունը ստանձնելու կապակցությամբ և հույս հայտնեց, որ նորանշանակ դեսպանն իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանը և խորացմանը:
Կողմերը մտքեր փոխանակեցին Հայաստանի և Իրանի միջև առկա երկկողմ օրակարգն առավել խորացնելու և հարստացնելու ուղղությամբ ձեռնարկվելիք քայլերի շուրջ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձան տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի մի շարք հրատապ հարցերի: Փոխադարձաբար կարևորվեց տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության պահպանմանն ուղղված համատեղ ջանքերի գործադրումը:
Երկուստեք բարձր գնահատվեց  հայ համայնքի կարևորությունը Իրանի հասարակական-քաղաքական կյանքում և կամրջող դերակատարությունը երկու երկրների հարաբերություններում:

Глава МИД Армении принял новоназначенного посла Ирана
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 3 февраля принял новоназначенного посла Ирана в Армении Аббаса Бадахшана Зохури по случаю вручения копии верительных грамот.
Как сообщает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-службу МИД Армении, министр Мнацаканян поздравил Аббаса Бадахшана Зохури с началом ответственной миссии и выразил надежду, что новоназначенный посол будет способствовать укреплению и углублению армяно-иранских дружественных отношений.
Стороны обменялись мнениями о шагах, которые необходимо предпринять для дальнейшего углубления и обогащения двусторонней повестки дня между Арменией и Ираном.
В ходе встречи стороны затронули ряд актуальных вопросов региональной и международной повестки дня. Была обоюдно подчеркнута важность приложения совместных усилий по поддержанию региональной стабильности и безопасности.
Обе стороны высоко оценили роль армянской общины в общественно-политической жизни Ирана и ее связующую роль в отношениях между двумя странами.