ՀՀ քաղաքացին տարհանվել է չինական Ուհանից. ԱԳՆ
Փետրվարի 4-ին Ռուսաստանի մեր գործընկերների հետ համագործակցության արդյունքում Չինաստանի Ուհան քաղաքում գտնվող և տարհանման ցանկություն հայտնած ՀՀ քաղաքացի Լյուդմիլա Բաղդասարյանը տարհանվել է և տեղափոխվել Ռուսաստան, տեղեկացնում է ԱԳՆ-ն:
«ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է մեր քաղաքացու հետ և քայլեր են ձեռնարկվում վերջինիս հնարավորինս շուտ Հայրենիք վերադարձնելու ուղղությամբ:
Մեր խորին շնորհակալությունն ենք հայտնում Ռուսաստանի մեր գործընկերներին՝ Հայաստանի խնդրանքին արագ արձագանքելու և ցուցաբերած աջակցության համար:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ ներկա պահին տարհանում իրականացվում է միայն կարանտինի շրջանից՝ Հուբեյ նահանգից: Հուբեյ նահանգում գտնվող ՀՀ մյուս քաղաքացիները հրաժարվել են տարհանման հնարավորությունից»,- ասված է հայտարարության մեջ:

МИД РА: гражданка Армении эвакуирована из китайского города Ухань
4 февраля в результате сотрудничества с коллегами из России, гражданка РА Людмила Багдасарян, находящаяся в городе Ухань и изъявившая желание об эвакуации, была эвакуирована в Россию, сообщает МИД Армении.
"Посольство РА поддерживает постоянную связь с гражданкой РА, предпринимаются шаги для ее скорейшего возвращения на Родину.
Выражаем глубокую благодарность нашим коллегам из России за скорейший ответ на просьбу Армении и оказанное содействие.
Сообщаем также, что на данный момент эвакуация ведется только с зоны карантина провинции Хубэй. Остальные граждане РА, находящиеся в провинции Хубэй, отказались от возможности эвакуации", - говорится в сообщении МИД РА.