Ռուստամ Բադասյանն իր նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է ունեցել Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահի հետ՝ քննարկելով հանրաքվե
ՀՀ արդարդատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն իր նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է ունեցել Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Ջիանի Բուքիքիոյի հետ, փոխանցում է Aysor.am:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում նախարարն անդրադարձել է Սահմանադրության փոփոխության և հանրաքվեի նշանակման հետ կապված վերջին իրադարձություններին։
Բադասյանը փոխանցել է նաև հայկական կողմի պատրաստակամությունը դատաիրավական բարեփոխումների ոլորտում Եվրոպայի Խորհրդի և Հանձնաժողովի հետ հետագայում ևս սերտ համագործակցությունը շարունակելու վերաբերյալ:

Rustam Badasyan, Gianni Buquicchio Discuss Constitutional Amendments and Conduction of Referendum in Armenia
24news.am
Armenia’s Justice Minister Rustam Badasyan, at his initiative, had a phone conversation with the President of the Venice Commission Gianni BuquicchioAysor.am reports.
During the phone conversation the minister referred to the recent developments in Armenia over the constitutional amendments and scheduled referendum.
Badasyan conveyed the readiness of the Armenian side to continue close cooperation with the Council of Europe and the Venice Commission in the implementation of judicial reforms in Armenia.