Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 11-ին՝ ժամը 08:58-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները, Վայոց ձորի մարզի Մարտիրոս-Սերս, Կոտայքի մարզի Աբովյան-Ջրաբեր ավտոճանապարհները:
Վարդենյաց լեռնանցքը, Սարավան-«Զանգեր» հատվածը (բուք է) փակ են կցորդիչով բեռնատարների համար, մյուսների համար՝ դժվարանցանելի:
Ջերմուկ-Գնդեվազ (բուք է), Սոթք-Քարվաճառ, Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի միջհամայնքային ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են:
Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Սյունիքի, Շիրակի մարզերի, Վայոց ձորի մարզի Վայք-Սարավան ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:

According to the Ministry of ES of RA on February 11 by 09:00 some roads in Armenia are closed and difficult to pass.
The roadways leading to Amberd fortress and lake Kari of Aragatsotn province, Martiros-Sers roadway of Vayots dzor province and Abovyan-Jraber roadway of Kotayk Province are closed.
Vardenyats Pass, Saravan-"Zanger" (snowstorm) roadway are closed for trailer trucks and difficult to pass for other vehicles.
Jermuk-Gndevaz (snowstorm), Sotk-Karvachar, as well as the intercommunity roadways of Aparan and Aragats regions of Aragatsotn Province are difficult to pass.
Black ice is formed in some places on the roadways of Kotayk, Gegarkunik, Lori, Shirak and Syunik Provinces and on roadway Vayk-Saravan of Vayots dzor Province.