Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 11-ին՝ ժամը 08:58-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները, Վայոց ձորի մարզի Մարտիրոս-Սերս, Կոտայքի մարզի Աբովյան-Ջրաբեր ավտոճանապարհները:
Վարդենյաց լեռնանցքը, Սարավան-«Զանգեր» հատվածը (բուք է) փակ են կցորդիչով բեռնատարների համար, մյուսների համար՝ դժվարանցանելի:
Ջերմուկ-Գնդեվազ (բուք է), Սոթք-Քարվաճառ, Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի միջհամայնքային ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են:
Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Սյունիքի, Շիրակի մարզերի, Վայոց ձորի մարզի Վայք-Սարավան ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:

Министерство по ЧС РА сообщает, что 11-го февраля по положению на 09:00 часов в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Закрыты автодороги, ведущие к крепости Амберд и озеру Кари Арагацотнского региона, Мартирос-Серс Вайвцдзорского и Абовян-Джрабер Котайкского регионов.
Варденяцский перевал, участок Сараван-"Зангер" (метель) закрыты для грузовиков с прицепом, а для остальных автомобилей-труднопроходимы.
Автодороги Джермук-Гндеваз, Сотк-Карвачар, а также межобщинные автодороги районов Апаран и Арагац региона Арагацотн труднопроходимы.
На автодорогах Котайкского, Гегаркуникского, Лорийского, Ширакского, Сюникского регионов и на автодороге Вайк-Сараван Вайоцдзорского региона местами наблюдается гололедица.
Согласно полученным данным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов автомобилей.