Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավը կմեկնարկի փետրվարի 17-ին
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հաստատել է ապրիլի 5-ին կայանալիք Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի կազմակերպման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցը: Ժամանակացույցի համաձայն՝ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի փետրվարի 17-ին:
«ԿԸՀ ներկայացվել է որոշում՝ հիմք ընդունելով նախագահի հրամանագիրը՝ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվե նշանակելու մասին, որով հանրաքվեն նշանակվել է ապրիլի 5-ին: Ընտրական օրենսգրքի ու հանրաքվեի մասին օրենքի համաձայն՝ մշակվել է ժամանակացույց: Համաձայն հանրաքվեի մասին օրենքի՝ հանրաքվեի քարոզչությունը մեկնարկում է հանրաքվե նշանակելու մասին նախագահի հրամանագրի պաշտոնական հրապարակումից հետո 7-րդ օրը և ավարտվում հանրաքվեից մեկ օր առաջ, ինչը նշանակում է, որ փետրվարի 17-ից կմեկնարկի նախընտրական քարոզչության փուլը»,- ասաց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը, փոխանցում է  «Արմենպրես»:

Референдум по поправкам в Конституцию РА: предвыборная агитация начнется 17 февраля
Центральная избирательная комиссия утвердила график основных мероприятий по организации и проведению конституционного референдума 5 апреля. Согласно графику, предвыборная агитация по конституционному референдуму начнется 17 февраля, передает "Арменпресс".
"ЦИК приняла решение на основании указа президента о назначении конституционного референдума 5 апреля. В соответствии с Избирательным кодексом и законом о референдуме был разработан график. Согласно закону о референдуме, кампания референдума начинается на 7-ой день после официального объявления президентского указа о референдуме и заканчивается за день до референдума, что означает, что предвыборная агитация начнется 17 февраля", - сказал председатель ЦИК Тигран Мукучян.