Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի նախագահին և Իրանի հոգևոր առաջնորդին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին և Իրանի Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 41-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Իրանի նախագահին ուղղված շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Հայաստանի և Իրանի միջև բարիդրացիական խոր ավանդույթների շնորհիվ այսօր էլ շարունակվում է սերտ քաղաքական և տնտեսական համագործակցությունը: Համոզված եմ, որ հայ-իրանական հարաբերությունները հաստատուն քայլերով կամրապնդվեն ու կզարգանան: Այսօր, երբ աշխարհը կանգնած է բազմաբնույթ մարտահրավերների առջև, կարևոր են Հայաստանի և Իրանի միջև կայուն և փոխշահավետ հարաբերությունների պահպանումն ու զարգացումը»:
Իրանի Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեին ուղղված շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Հավատացած եմ, որ միմյանց կրոնի և մշակույթի նկատմամբ հարգանքը, զուգորդված քաղաքական երկխոսությամբ, նպաստում է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը»:
Նախագահ Սարգսյանը գոհունակությամբ փաստել է Հայաստանի և Իրանի միջև տարբեր բնագավառներում հաստատված և հաջողությամբ զարգացող համագործակցությունը, որի գրավականը երկու ժողովուրդների դարերի փորձություն անցած իմաստությունն է:
Հանրապետության նախագահը Իրանի հոգևոր առաջնորդին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Армен Саркисян направил поздравительные послания президенту и духовному лидеру Ирана
Президент Республики Армен Саркисян направил поздравительные послания президенту Исламской Республики Иран Хасану Рохани и Верховному лидеру Исламской революции Сейеду Али Хаменеи по случаю 41-ой годовщины Исламской революции.
В направленном президенту Ирана поздравительном послании, в частности, говорится:
"Между Арменией и Ираном, благодаря глубоким добрососедским традициям, и сегодня продолжается тесное политическое и экономическое сотрудничество. Уверен, что армяно-иранские отношения будут укрепляться и развиваться твердыми шагами. Сегодня, когда мир стоит перед разнообразными вызовами, важно сохранение и развитие устойчивых и взаимовыгодных отношений между Арменией и Ираном".
В послании Верховному лидеру Исламской революции Ирана Сейеду Али Хаменеи, в частности, говорится:
"Уверен, что взаимное уважение к религии и культуре, сопровождаемое политическим диалогом, способствует утверждению регионального мира и стабильности".
Президент Саркисян с удовлетворением констатировал налаженное между Арменией и Ираном в различных областях и успешно развивающееся сотрудничество, залогом которого является прошедшая испытание веками мудрость двух народов.
Президент Республики пожелал духовному лидеру Ирана крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Ирана – мира и благоденствия.