Նիդերլանդները հայտնել է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագրի վավերացման գործընթացն ավարտելու մասին
Նիդերլանդները հայտնել է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագրի վավերացման գործընթացն ավարտին հասցնելու մասին: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«2020թ. փետրվարի 12-ին Նիդերլանդները հայտնել է Եվրոպական խորհրդի և ԵՄ խորհրդի Գլխավոր քարտուղարությանը ՀԸԳՀ վավերացման համար անհրաժեշտ ներպետական ընթացակարգերն ավարտին հասցնելու վերաբերյալ»,- գրել է նա:
Նիդերլանդները 21-րդ ԵՄ անդամ երկիրն է, որ հայտնել է վավերացման գործընթացն ավարտելու մասին: Բելգիան և Ֆրանսիան ևս ավարտին են հասցրել Համաձայնագրի վավերացման համար անհրաժեշտ ներպետական ընթացակարգերը, սակայն դեռևս չեն տեղեկացրել այդ մասին ԵՄ Գլխավոր քարտուղարությանը:

Нидерланды уведомили о завершении процедуры ратификации соглашения Армения-ЕС
12 февраля 2020 года Нидерланды уведомили Совет Европы и Генеральный секретариат Совета ЕС о завершении внутригосударственных процедур, необходимых для ратификации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским союзом. Как передает Panorama.am, об этом сообщила пресс-секретарь МИД Анна Нагдалян.
До сих пор о завершении национальных процедур, необходимых для ратификации Соглашения, Совет Европы и Генеральный секретариат Совета Европейского союза известили 20 из стран-членов ЕС: Эстония, Латвия, Литва, Болгария, Польша, Люксембург, Дания, Мальта, Румыния,  Соединенное Королевство, Финляндия, Венгрия, Словакия, Чехия, Кипр, Германия, Ирландия, Хорватия, Швеция и Словения.
Бельгия и Франция также завершили внутригосударственные процедуры, необходимые для ратификации Соглашения, но еще не уведомили об этом Генеральный секретариат ЕС.