Արմեն Սարգսյանը կմասնակցի Մյունխենի անվտանգության համաժողովին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն:
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում Հայաստանի նախագահը որպես բանախոս հանդես կգա քվանտային քաղաքականությանն առնչվող քննարկման ժամանակ: Ներկայացնելով իր քվանտային տեսությունը՝ նախագահ Սարգսյանը կխոսի աշխարհում տեղի ունեցող սրընթաց զարգացումների, համաշխարհային ռիսկերի, նոր քվանտային տեխնոլոգիաների ու համակարգերի, քաղաքականության քվանտային վարքագծի մասին:
Վերջին հինգ տասնամյակների ընթացքում Մյունխենի անվտանգության համաժողովը դարձել է միջազգային անվտանգության քաղաքականության քննարկման աշխարհի առաջատար հարթակ: Ամեն տարի փետրվարին այն մեկ հարկի տակ է համախմբում տարբեր պետությունների ու կառավարությունների ղեկավարների, քաղաքական, հասարակական գործիչների, դիվանագետների, հեղինակավոր վերլուծաբանների ու փորձագետների ամբողջ աշխարհից՝ ակտիվ քննարկումներ ունենալու անվտանգության խնդիրների, արդի և ապագա մարտահրավերների մասին:

Президент Армении примет участие в Мюнхенской конференции по безопасности
Президент Республики Армения Армен Саркисян с рабочим визитом выехал в Федеративную Республику Германия. Об этом сообщает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-службу президента РА.
В рамках Мюнхенской конференции по безопасности президент Армении на обсуждении относительно квантовой политики выступит в качестве докладчика. Представляя свою квантовую теорию, президент Саркисян коснется происходящих в мире стремительных развитий, мировых рисков, новых квантовых технологий и систем и квантового образа политики.
За последние пять десятилетий Мюнхенская конференция безопасности стала ведущей в мире платформой для обсуждения политики международной безопасности. Ежегодно в феврале она объединяет под одной крышей руководителей различных государств и правительств, политических, общественных деятелей, дипломатов, авторитетных аналитиков и экспертов со всего мира для проведения активных обсуждений проблем безопасности, современных и будущих вызовов.